MİT’e nokta operasyonu: Irak’ta 2 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

MİT’in Irak/Hakurk’ta düzenlediği eş zamanlı operasyonla PKK/KCK üyeleri Tufan Koçer kodu Ahmet BAYAR ve Mervan Zerevan kodu Ahmed İbrahim El Ahmed etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre MİT, PKK/KCK terör örgütü mensupları “Tufan Koçer” kod adlı Ahmet Bayar ve “Mervan Zerevan” kod adlı Ahmed İbrahim El Ahmed’in sızma talimatı aldığını tespit etti. Bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri üssü.

Ardından Irak’ın Hakurk bölgesinde düzenlenen operasyonun ardından eylem hazırlığı yapan Bayar ve El Ahmed teröristleri etkisiz hale getirildi.

PKK terör örgütüne 2012 yılında katılan “Tufan Koçer” kod adlı terörist Bayar, daha önce Suriye’de faaliyet gösteren ve örgütün üst düzey üyelerinin korumalığını yapan “Mervan Zerevan” kod adlı Suriyeli terörist El Ahmed de PKK terör örgütüne katıldı. Terör örgütü PKK’nın 2014 yılında Kandil’de suikast eğitimi aldığı öğrenildi. (AA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon!  51 mahkumHatay merkezli 7 ilde organize suç örgütüne operasyon! 51 mahkum
Beşiktaş'ta korkutan doğalgaz patlaması!Beşiktaş’ta korkutan doğalgaz patlaması!
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında sansasyonel detay!  Polis, savcılığa şunları bildirdi: 'Dosyada ikinci bir gizli tanık daha var."Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında sansasyonel detay! Polis savcılığa ihbarda bulundu: ‘Dosyada ikinci bir gizli tanık daha var’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir