Hakem Meler’e saldıran Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca istifa etti

Faruk Koca, istifa açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemizin böyle bir olay ve görüntüyle anılmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim.” dedi ki

REKLAM

Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında MKE Ankaragücü’nün Çaykur Rizespor ile oynadığı maçın ardından sahada hakem Halil Umut Meler’e yumruk atan ve bu sabah tutuklanarak Sincan kapalı ceza infaz kurumuna götürülen Faruk Koca, evet istifa etti.

Ankaragücü kulübünden yapılan yazılı açıklamada Koca, “Bu ciddi olay nedeniyle Türk futbolunun yapısal sorunlarının daha gerçekçi bir şekilde tartışılacağını umuyorum” dedi.

Koca’nın açıklaması şöyle:

“Hakem Halil Umut Meler’e karşı tavrımdan dolayı Sayın Meler ve ailesinden, Türk hakem camiasından, spor kamuoyundan ve milletimizden özür dilerim. İşin nasıl ve neden bu noktaya geldiği tesadüfe bağlı değildir. Önemli değil. Bu ne kadar ciddi bir haksızlık ya da hata, hiçbir şey.” Bu benim uyguladığım şiddeti meşrulaştırmaz ya da açıklamaz ki ben bunu kesinlikle istemezdim. benimki stadyumlarda veya tiyatrolarda bulunmamalı.”

“Tam tersine sebep olduğum için büyük bir utanç duyuyorum. Ankaragücü kulübünün, Ankaragücü taraftarının, içinde bulunduğum camianın ve ailemin daha fazla zarar görmemesi için MKE Ankaragücü başkanlığından derhal istifa ediyorum. Ben kimsenin kabul edemeyeceği kadar çok, her şeyden önce futbolu ilgilendiriyorum.” “Toplumumuz dahil spor yaşamımızın hatalardan, eksikliklerden ve şiddet kültüründen arındırılmasına vesile teşkil etmektedir. Aynı zamanda Türk futbolunun yapısal sorunlarının da daha gerçekçi bir şekilde tartışılmasını diliyorum. sebep olduğum bu ciddi kazaya.”

“Hem yönettiğim kulübün, hem futbol camiasının, hem de ülkemizin böyle bir olay ve görüntüyle anılmasından büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir