En son haberler | Roma gezisinin masrafları soruldu, İmamoğlu ilk kez yanıtladı! “Bundan daha doğal bir şey yok”

Son dakika haber: Türkiye’de günlerdir İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve kalabalık bir gazeteci grubunun İtalya’nın başkenti Roma’ya gideceği konuşuluyordu. İstanbul’da düzenlenecek 2027 Avrupa Olimpiyat Oyunları’na ilişkin İtalya’daki toplantı için düzenlenen gezide lüks otelin maliyeti ve yapılan harcamalar tartışmalara yol açtı. İmamoğlu, eleştirilere “Bunda tuhaf bir şey yok” diyerek yanıt verdi.

“Sayın BAŞKANIN AÇIKLAMASI İLGİNÇ”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, tartışmalara ilişkin şunları söyledi:

“İlginç. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması ilginç. Öncelikle 2027 Avrupa Oyunları, İstanbul’un ilk kez çok sporlu bir organizasyon içerisinde yer alacağı bir organizasyon, biz bunu çok önemsiyoruz. Çok çalışıyoruz çünkü 2027’deki bu organizasyon aynı zamanda 2030 Olimpiyat Oyunları’na adaylığımızdır, Paralimpik ve Olimpiyat Oyunları’na adaylığımızdan önceki en önemli organizasyon olarak İstanbul’da yapılacaktır.

2027 Avrupa Oyunları aynı zamanda 2028 yılında Los Angeles’ta yapılacak Olimpiyatlar öncesinde oranların en yüksek olacağı müsabaka olacaktır. Dolayısıyla o döneme ilişkin kapsadığı olaylar çok değerlidir ve ilk kez İstanbul’da Haliç’in, Marmara Denizi’nin, Boğaz’ın birçok yerindeki salon ve meydanlarımızda bu tür çok branşlı muhteşem organizasyonlar hazırlıyoruz. .

“MENZIANO İTALYA VE ROMA’NIN AKLINIZDA ŞARAP OLMALI OLDUĞUNDA”

Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza burada bilgi vereyim; 2027 Avrupa Oyunları protokolünü imzalamak için oraya gittik ve Avrupa Olimpiyat Oyunları başkanıyla çok önemli bir tören gerçekleştirdik. Biz denedik. Evet, bu tarihi olayda bize bazı gazeteciler de eşlik etti. İkisi de ifade verdi ve bunun kamuoyu tarafından duyulmasını sağladılar. Başkanın 2027 Oyunları’nı nasıl İtalya, Roma ve şarapla ilişkilendirdiğini anlamıyorum. Ancak ona bu bilgiyi veren kişinin muhtemelen İtalya ve Roma’yı düşünürken aklına şarap geldiğini veya belki de akşamdan kalma olduğunu söyleyebiliriz.

“MALİYETLERİ KİM KARŞILANDI?” SORUSUNA CEVAP VERDİ

Avrupa Oyunları için oradaydık. Ana gövdesinde kurumsal bir karşılamamız var. Gazetecileri davet etmekten daha doğal bir şey yok. İlk defa İBB gazetecilerini kendi bütçeleriyle yurtdışındaki bir kuruluşa getirdik, bunda doğal bir şey yok. Bunda tuhaf bir şey yok.

A

“Eğer kaçırırsak bir dahaki sefere yapmayacağız”

Etik kurallara dayalı eleştirileri dinleriz. Bir şey eksikse onu göreceğiz ve bir dahaki sefere yapmayacağız. “Bunu yüzlerce kez yapanların temsilcilerinin bu konuya dönüp haber yapmalarını izlemek ilginç.”

B

ERDOĞAN’A TEK CÜMLE CEVAP VERDİ

İmamoğlu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu tartışmalara ilişkin eleştirilerine tek cümleyle yanıt verdi: “Ekonomiyle o ilgilensin.”

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kaza yapmamak için video çekerken kaza geçirdi! Kaza yapmamak için video çekerken kaza geçirdi!
Hemşire Selen Kazasında Şok Detaylar!  Yakın arkadaşıyla aynı kaderi paylaştı: Ortak arkadaşları şüpheli bir doktordu.Hemşire Selen Kazasında Şok Detaylar! Yakın arkadaşıyla aynı kaderi paylaştı: Ortak arkadaşları şüpheli bir doktordu.
Spor severler kesinlikle almalı!  Kulaklıktan çok daha fazlası...Spor severler kesinlikle almalı! Kulaklıktan çok daha fazlası…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir