Diyarbakır’da “savaş, cihat, şehitlik” sloganlarıyla baskın! İçişleri Bakanlığı çok konuşulan görüntülere müdahale etti

Starbucks ve Burger King şubeleri bir kez daha hedef alınırken, içerideki müşteriler korkudan hızla kaçtı… Diyarbakır’da cumartesi günü yaşananlar üzerine harekete geçildi.

İKİ ŞUBE DUA EDİYOR

Kayapınar Mahallesi’ndeki Starbucks şubesine giren kalabalık bir grup, ellerinde pankartlarla “savaş, cihat, şehitlik” sloganları atarak tekbirler attı.

A

Benzer görüntüler Burger King’in Sur’daki şubesinde de yaşandı. Her iki şirkette de maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi.

ekran görüntüsü-4-dcn5

MÜŞTERİLER ŞAŞIRDI

Ayrıca müşterilerin panik halinde kaçışmaları da videoya yansıdı.

ekran görüntüsü-3-0dxz

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GELİŞMEYİ DUYURDU

Sosyal medyada konuşulan olayla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakanlık, 16 kişi hakkında işlem yapıldığını kaydetti.

1-fbzt

BAŞSAVCILIK’A İADE EDİLECEKLER

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Diyarbakır Sur ve Kayapınar ilçelerinde 22 Haziran 2024 Cumartesi günü iki ayrı işyerine giren 16 kişi hakkında, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma sürüyor. Bugün Cumhuriyet Başsavcısı.”Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Jeofizik çalışmalar yapıldı, yerler kazıldı!  O ilde aktif fay bulunduJeofizik çalışmalar yapıldı, yerler kazıldı! O ilde aktif fay bulundu
Puma, Jack&Jones, Calvin Klein... Şapkalarda indirimli fiyatlar Puma, Jack&Jones, Calvin Klein… Şapkalarda indirimli fiyatlar
Her detayı dehşet verici... Ona içki içirdiler: Sırayla tecavüz ettiler!  Bu videoları yaymaya çalıştığında...Her detayı dehşet verici… Ona içki içirdiler: Sırayla tecavüz ettiler! Bu videoları yaymaya çalıştığında…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir