Zelenski ile bir araya geldi


İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ilk kez ziyaret ederek Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
Volodimir Zelenski, Telegram’da paylaşmış olduğu bir gönderide Rishi Sunak’ın ziyaretini gösteren bir video paylaşarak, “Savaşın ilk günlerinden bu yana Ukrayna ve Birleşik Krallık en kuvvetli müttefikler olmuştur” dedi.
Zelenski, “Bugünkü görüşmemizde hem ülkelerimiz arasındaki ilişkileri hem de küresel güvenlik için en mühim mevzuları ele aldık. Beraber daha güçlüyüz ve arzu ettiğimiz sonuçlara ulaşacağız” dedi.
Sunak ise Twitter’dan Kiev ziyaretine ilişkin yapmış olduğu paylaşımda, “İngiltere özgürlük için savaşmanın ne demek bulunduğunu biliyor. Sonuna kadar yanınızdayız” ifadelerini kullandı.
İngiltere Başbakanlık Ofisi de ziyareti doğrulayarak, bir izahat yapmış oldu.
Başbakanlık ofisinden bir sözcü sözcü, “Başbakan Sunak, Zelenski ile görüşmek ve Birleşik Krallık’ın devam eden desteğini teyit etmek suretiyle bugün Kiev’e ilk ziyareti için Ukrayna’da bulunuyor” açıklamasında bulunmuş oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası