Uyum Akademi Yaz Staj Okulu Başarı Sertifikaları Verildi

Uyumsoft’un üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği Uyum Akademi 14.Yaz Staj Okulu Sertifikaları sahiplerini buldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), Yıldız Teknopark ve Uyumsoft Data Sistemleri ve Teknolojileri AŞ iş birliğiyle, bu yıl 14.’sü meydana getirilen Uyum Akademi Yaz Staj Okulu’na, ülkemiz genelindeki 26 üniversiteden 97 talebe katıldı ve eğitimi başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını aldı.

Yaz Staj Okulu hakkında bilgiler veren Uyum Akademi Sorumlusu Tarık Dağ, şunları söylemiş oldu:  “Yazılım yetişim grubuna, C#, ASP. NET, SQL eğitimi veriyoruz. Sanayi yetişim grubuna, Uyumsoft ERP’de mali işler, araç-gereç lojistik, üretim, İK modüllerini öğretiyoruz. Uyumsoft uzmanları ve akademisyenlerden destek alarak, yetişim eğitim programımızı oluşturuyoruz. Yazılım grubu, yeni diller öğrenme fırsatı yakalıyor yada bilmiş olduğu dillerle proje yapma fırsatına haiz oluyor. Sanayi grubu ise, iş yaşamının her alanında karşılarına çıkacak Erp yazılımını ve iş hayatında kazanacağı faydayı öğrenmiş oluyor.  Ek olarak, 2 grubumuz ile kendi alanlarındaki 4’e firmayla toplantılar yaptık. Uyumsoft ekosistemindeki çözüm ortaklarımız ve müşterilerimiz, yaz yetişim okulunu başarı ile bitirmiş olan Uyumsoft sertifikalı stajyerleri yoğun olarak talep ediyorlar. Stajyerlerimiz, Uyumsoft’ta, iş- çözüm ortaklarımızda yada müşterilerimizde işe de başlıyorlar.” dedi. Lisans eğitiminde öğrenilen mevzular, kullanabilir seviyeye geliyor Uyum Akademi Yaz Staj Okulu’nda verilen eğitim hakkında bilgiler veren Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Elbir, şunları kaydetti:  

“Staj okulu süresince, günümüzde yaygın olarak kullanılan web tabanlı data ve yönetim sistemlerinin analizi, tasarımı, C# programlama dili ile gerçeklenmesi ve uygulamaya alınması için lüzumlu kuramsal ve uygulamalı eğitim verilmiştir. Bu eğitim sonrasında, stajyerler günlük hayatta gereksinim duyulan bir mevzuya ilişkin, minik ölçekli bir data ve yönetim sistemi için proje önerisinde bulunmuşlardır. Proje önerisinin kabulünden sonrasında gereksinim analizi, veritabanı tasarımı, kullanım senaryoları, nesne tabanlı tasarım ve çözümleme, arayüz tasarımı ve MVC tasarım kalıbı kriterlerine uygun bir web programının gerçeklenmesi aşamalarını tamamlamışlardır. Bu sayede, stajyerler yazılım projelerindeki süreçlerin birçoğunda deneyim kazanmışlar, lisans eğitimlerinde öğrendikleri mevzuları sektörün gereksinimleri doğrultusunda kullanabilir seviyeye gelmişlerdir.” diye konuştu.  

Eğitim, kuramsal ve ergonomik bilginin birleştirilmesiyle, kapsamlı şekilde tasarlanıyor

Uyum Akademi Yaz Staj Okulu emek harcamaları hakkında bilgiler veren Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Sanayi Mühendisliği Kısmı Prof. Dr. Ercan Öztemel, şunları söyledi:

“Uyumsoft, üniversitelerde eğitim ve öğretimin kalitesinin artmasına ve öğrencilerin kuramsal bilgilerini ergonomik hayatta uygulama becerilerinin gelişmesine katkı üretmeye devam etmektedir. Uyum Akademi bu amaca katkı üretmek suretiyle, bu yıl çoğunluğu sanayi ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin yetişim programı başarı ile tamamlanmıştır. Programın online yürütülmesi, Türkiye’nin değişik üniversitelerinden öğrencilerin bu programa katılabilmesine olanak vermiştir. Geçen yıla gore, %30 daha çok öğrenciye yetişim imkanı sunulmuştur. Öğrenciler, hem kurumsal kaynak planlama ve iş çözümü yazılımlarının iyi mi geliştirildiğini, hem de iş süreçlerinin iyi mi çözümleme edilerek bu programlar tarafınca yönetildiğini görme ve sistem üstünde denemeler yaparak mevzuyu özümseme şansını elde etmişlerdir.  Uyumsoft yönetim danışmanlarından birisi olarak, geçmiş yıllara gore daha da başarı göstermiş bir program oluşturulduğunu söyleyebilirim. Staj programının bir özelliği de, programa tertipli katılan ve başarı gösteren öğrencilerin, hem Uyumsoft’un ilgili birimlerinde, hem iş – çözüm ortaklarında, hem de Uyumsoft’un müşterilerinde iş bulma olanağına kavuşmasıdır. Bu kapsamda alan kişi olan kurumlar ile sıkı bir ilişki yürütülmektedir ve başarı göstermiş öğrencilere referans olunmaktadır. Uyum Akademi yaz yetişim okulu, bununla beraber bir toplumsal mesuliyet projesidir. Bilhassa Anadolu’da okuyan ve işletmeler ile ilişki kurmakta zorluk çeken öğrenciler için mühim bir girişim bulunduğunu düşünüyorum. Uygulanan program ise, tüm yönleri ile kuramsal ve ergonomik bilginin birleştirilmesini amaçlayacak şekilde kapsamlı bir yapıda tasarlanmıştır. Marmara Üniversitesi’nden programa katılan bir öğrencim “Uyumsoft yetişim okulunun kendisine endüstriyel yaşama adım atmak için mühim bir kapı oluğunu” ifade etmesi, programın başarısının mühim bir kanıtıdır. Ben, öteki katılan öğrencilerin de aynı şekilde düşündüğüne inanıyorum. Uyum Akademi’nin bu başarı göstermiş programını kutluyor ve programın kalitesinin devamlı artırılarak devam etmesini temenni ediyorum. Uyumsoft yöneticileri başta olmak suretiyle, programa destek veren ve yürüten tüm çalışanları kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası