Ukraynalılar olağanüstü bir zafer elde etti


ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ukrayna’nın Herson’da kontrolünü sağlaması ile yapmış olduğu açıklamada, “Ukraynalılar olağanüstü bir zafer elde etti” dedi.
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Herson’un Rusya’nın kontrolü altındaki tek bölge başkenti bulunduğunu vurgulayarak, “Ruslar bu geri çekilmeyi gerçekleştirmiş oldu. Görünüşe bakılırsa Ukraynalılar, Rusya’nın bu muharebede ele geçirdiği tek bölgesel başkentte, şimdi bir Ukrayna bayrağının olduğu yerde, olağanüstü bir zafer kazanmış benzer biçimde görünüyor. Bu oldukça dikkate kıymet bir şey” ifadelerini kullandı.

“ODESA VE KARADENİZ HATTI DAHA GÜVENLİ”

Sullivan, söz mevzusu gelişmelerin stratejik etkilerinin de bulunduğunu ifade ederek, “Daha geniş stratejik tesirleri de var, şu sebeple Rusları nehrin karşısına itmek, Odesa ve Karadeniz kıyı şeridi benzer biçimde bölgelere yönelik uzun vadeli tehdidin eskisinden daha azca olduğu anlamına geliyor. Bu büyük bir an. Kesinlikle yolun sonu değil, fakat büyük bir an. Bu ABD ve müttefiklerimizin birlikteliğiyle desteklenen Ukraynalıların inanılmaz azmi ve becerisi yardımıyla” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası