Üçüncü kez adaylık tartışmalarına ‘hukuk skandalı’ dedi


AKP Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli İl Danışma Meclisi toplantısında açıklamalarda bulundu.Seçim tarihine ilişkin açıklama yapan Erdoğan, *Doğruya yönelmeye devam edeceğiz. 14 Mayıs Pazar günü Türkiye’nin tarihinin en kritik seçimlerinden birini yaşaması umut ediliyor. Kendi ülkelerindeki seçimlerle ilgilenmeyen uluslararası medya kuruluşları Türkiye’yi takip ediyor. Neden saldırdıklarını elbette biliyoruz. Medyayı ağlama duvarına çevirenleri de çok iyi biliyoruz. Aziz milletimiz de oyunun gidişatını görüyor. Yardım dilenen aciz zihniyeti, “Milletin sözü yeter” diyerek, ithal ekonomi komiserlerine sandık başında teslim edeceğiz. Önümüzde 104 gün var. Bize göre sokaktaki her yurttaş oy kullanacak bir seçmen ya da oy vermeye adaydır. Siyasi görüşlerinden dolayı halkımızı hor görmenin siyasetimizde yeri yoktur. Ayrımcılık yapmıyoruz. Başkaları kışkırtsa da biz soğukkanlılığımızı bozamayız.

ADAYLIK TARTIŞMALARI

Muhalefetin “Üçüncü kez aday olamaz” açıklamalarını hedef alan Erdoğan, “Altı Masa’dan aday gösteremediler.

“HUKUKİ SKANDAL”

Erdoğan, “Ben 4,5 yıl cumhurbaşkanıydım, bir önceki var. Aklınız nerdeydi. Şimdiye kadar neden söylemediniz. Milletin karşısına isim olarak çıkacağınıza bizi gezdiriyorlar. 15 yıl önceki hukuk skandallarıyla bizi dışlamak için.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası