Türkiye’de AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi! Ünlü şarkıcı da talep etti başbakan oralı bile olmadı!


Yıldız şarkıcı Malik, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’a, 800 bin çocuk için parasız okul yemeği talep etmiş olduğu bir mektup yazdı. Malik yazdığı mektupta, büyümüş olduğu yerde parasız akşam yiyecekleri yardımıyla karnını doyurduğunu ve çocukken hissettiği “açlık ve damgalanmayı” tekrar hiçbir çocuğun yaşamak zorunda kalmamasını umduğunu kaleme aldı.The Mirror gazetesinde yer edinen habere bakılırsa, 29 yaşındaki Malik, Başbakana, “Karnını doyuramayan çocuklar konsantrasyon eksikliği çekiyor, hatta bazıları oldukca aç oldukları için okul kantinlerinden yiyecek çalmaya çalışıyor. Öğle yemeği alacak paraları yok. Bu durumdan  utanç duyuyorlar. Bu utancın iyi mi bir his bulunduğunu biliyorum. Ben büyürken ‘Parasız Okul Yemeklerine’ güvendiğim için bunu ilk elden gördüm. Başbakan olarak bunu değişiklik yapma gücüne sahipsiniz” dedi.Çocuk Yoksulluğu Fiil Grubu tarafınca meydana getirilen araştırmaya bakılırsa, İngiltere’de yoksulluk içinde yaşayan ortalama 800 bin çocuk, disiplin kuralları sebebiyle parasız okul öğle yemeğini kaçırıyor.

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA

İngiltere’de bir hükümet sözcüsü, Malik’in yazdığı mektuba yanıt verdi.Hükümet sözcüsü, “Şu anda 1.9 milyon çocuğa ulaşan parasız okul yemeklerine erişimi son yıllarda öteki tüm Hükümetlerden daha çok genişlettik. Ek olarak dezavantajlı bölgelerdeki okullarda küçüklere parasız kahvaltı elde eden Ulusal Okul Kahvaltısı Programımıza da 24 milyon Sterline kadar yatırım yapıyoruz” açıklamasında bulunmuş oldu.Sözcü, İngiltere’nin yaşamış olduğu enerji tedarik sorununa da değindi. Sözcü ek olarak, “Buna ek olarak, en kırılgan durumdaki sekiz milyon hane bu yıl Enerji Fiyat Garantisinden yararlanmanın yanı sıra minimum bin 200 Sterlin tutarında yaşam pahalılığı desteği kısaca enerji faturalarındaki averaj artışa karşılık gelen destek almaya hak kazanacaklar” dedi.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YEMEK AKP-MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

İYİ Parti, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulusal Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde, devlet okullarında okuyan öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilmesini için bütçenin artırılmasını teklif etti.İYİ Parti Plan ve Bütçe Komisyonu vekillerinin, “Devlet okullarında okuyan küçüklere sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilmesi amacıyla” komisyona sunmuş olduğu Ulusal Eğitim Bakanlığı 2023 bütçesi arttırım önergesi, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası