Turizm sektörü 16. kez İzmir’de buluştu


İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, TÜRSAB desteği, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığında düzenlenen 16. TTI İzmir Internasyonal Turizm Tecim Fuar ve Kongresi, dünyanın dört bir yanından gezim profesyonelleri ve ziyaretçilerine kapılarını açtı.
Fuarİzmir’deki açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, turizmin ivme kazanılmış olduğu bir dönemde 16 ülkeden 210’dan fazla katılımcıyı 4 gün süresince İzmir’de konuk edeceklerini söylemiş oldu. Turizm sektöründe internasyonal büyük bir rekabet olduğuna dikkati çeken Soyer, salgından sonrasında gezi alışkanlıklarının değiştiğini anımsattı.

“DÖNÜŞÜMÜZ MUHTEŞEM OLACAK”

Küresel ölçekteki değişimi anladıklarını dile getiren Başkan Soyer, “Şehir ekonomisine, esnafa, taksiciye faydası olmayan bir gezim anlayışı dünya genelinde ömrünü tamamladı. Türkiye’nin ucuz destinasyon haline gelmediği, yerelin kendi gücü ve bereketinden beslenen yeni bir turizmi ülkemizin tüm kılcallarına yaymak zorundayız. Pandemiyi yendik, gezim geri dönüyor. Dilerim dönüşümüz görkemli olsun.” dedi.

(Efes Selçuk Belediyesi de fuarda yerini aldı)

BAĞLIKAYA: HEDEFLER DESTİNASYONLAR BAZINDA BELİRLENMELİ

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya da turizmin ortaklaşa iş ve paylaşım anlamına geldiğini kaydetti. Turizmin oldukca destinasyonlu ülkelerde merkezi olarak yönetilemeyeceğini özetleyen Bağlıkaya, “Makro politikalar içinde yerelde oluşturulacak destinasyon fazlı pazarlama stratejileri son zamanların gereğidir. Mahalli irade rekabetçi bir anlayışla bölgenin tanıtımını belirlemelidir. Bu yüzden hedefler destinasyonlar bazında belirlenmeli, hedeflere yetişme başarısı toplam sayılarla değil. ölçeğinde yapılacak değerlendirmelerle ölçülmelidir” diye konuştu.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Dünya Gezi Acentaları Birlikleri Federasyonu Başkanı Sunil Kumar Rumalla ve İzmir Tecim Odası Başkanı Mahmut Özgener fuarın açılışında birer konuşma yapmış oldu.

SON GÜN HALKA AÇILACAK

İlk iki gün ustalaşmış ziyaretçilerini ağırlayacak fuar, son gün halka açık olacak. Geçen yıl ilk kez düzenlenen TTI Outdoor Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı ise 4 gün süresince halkın ziyaretine açık olacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası