Strep A bakteriyel enfeksiyonu can alıyor


Şimal İrlanda’nın başkenti Belfast’ta 5 yaşındaki bir kız evladı, Strep A bakteriyel enfeksiyonu sebebiyle yaşamını kaybeden 9’uncu çocuk oldu.İngiltere’de Eğitimden Görevli Devlet Bakanı Nick Gibb, Strep A’dan etkilenen okullarda enfeksiyonun yayılmasını durdurmak için küçüklere antibiyotik verilebileceği açıklamasında bulunmuş oldu.Gibb, antibiyotik kullanımının bir seçenek bulunduğunu ve mevzunun dün Lordlar Kamarası’nda gündeme geldiğini belirtti.

HASTALIĞIN GÖRÜLME ORANI YÜKSELDİ

İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), mevzuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, ailelerin enfeksiyona karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunarak, hastalığın görülme oranının önceki yıllara kıyasla daha yüksek olduğuna işaret etmişti.UKHSA, artışın, büyük olasılıkla bakterinin cemiyet içinde yüksek oranda dolaşımından kaynaklandığı tahmininde bulunmuştu.Strep A bakterisi, çoğu zaman insanların boğazına ve derisine yerleşerek ara sıra soğuk algınlığı ve boğaz şişliğine yol açmasıyla biliniyor.Vücudun bazı bölümlerinde kızarıklık ve deri enfeksiyonunun oluşmasına yol açan bakteriler, bazı vakalarda ciddi komplikasyonlara ve ölümlere yol açabiliyor.Hastalığa sebep olan bakteri, hapşırma, öksürük ve yakın temas kanalıyla insanoğlu içinde kolaylıkla yayılabiliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası