Son Dakika… TOGG Gemlik Kampüsü Açılış Töreni başladı


Resmî olarak 25 Haziran 2018’de kurulan, Türkiye’nin yüzde yüz elektrikle çalışan ilk yerli otomobili TOGG’un fabrikası açılıyor.
Gemlik Kampüsü’nün açılış ve üretilen ilk otomobilin montaj hattından indirilme töreninde Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOGG Üst Yöneticisi (CEO) M. Gürcan Karakaş konuşma yapmış oldu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üretilen ilk aracı kullanarak banttan indirdi.
Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açılışta yapmış olduğu konuşmada şunları söylemiş oldu:

Togg, otomotiv endüstrisinin geleceğine yön verecek bir proje. Otomobile dair bildiğiniz her şeyi unutun. TOGG, bir otomobilden daha fazlası derken biz ciddiydik. TOGG, kullanıcısına nazaran dönüşen ve kullanıcısını dönüştüren bir teknoloji. TOGG’u üreteceğimiz tesis de bir fabrikadan daha fazlası. Karbon emisyonunun azaltılması, geri dönüşüm, yenilenebilir enerjiye yönelik yenilikçi uygulamalarıyla dünyada fark oluşturacak. TOGG, tersine beyin göçüne de mühim katkılar sağlamış oldu, sağlamaya devam edecek. 

TOGG’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’ndeki açılış töreni, Erdoğan’ın gelişiyle başladı. Sunumların arkasından Erdoğan’ın direksiyonuna geçmiş olduğu vasıta banttan indi. 
Erdoğan sonrasında Anadolu kırmızısı renkli aracı banttan sahneye getirdi. Erdoğan, TOGG’un Gemlik Kampüsü Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulunuyor. 
Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:

Cumhuriyetimizin 99. yılı mübarek olsun. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ile TBMM’nin tüm mensuplarını rahmet ve saygıyla, şükranla yad ediyorum. Bu anlamlı günde tek yürek olduğumuz zamanı açılışta buluşmamızı nasip eden Rabbime sonsuz hamdü senalar ediyorum.
Millet olmak demek aynı vatanda hür bir halde yaşamak, farklılıkları ortak hayallerle birleştirmek, hüzünlerin üstesinden ortak sevinçlerle gelmek, hedeflere ortak çabalarla ulaşmak anlamına gelir.
Millet olmak demek tüm bu hasletler üstünde ortak geleceğe yönelmek anlamına gelir. TOGG ülkemizin kuvvetli yarınları için ortak düşsel oluşturmak için tadını hepimize yaşatan projenin hayalidir. Seri üretim bandından indirip huzurlarınıza çıkardığımız ilk araçla 60 senelik hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz.
Bir yanda kırmızı, bir yanda beyaz. Ne anlama geldiğini herhalde anlıyorsunuz.

AYRINTILAR GELİYOR…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası