Son Dakika… Meksika’da bara silahlı saldırı: 9 ölü, 2 yaralı


Meksika’nın Guanajuato eyaletinde yer edinen Apaseo El Alto şehrinde Lexus adlı bara silahlı hücum düzenlendi.
Saldırıda, saldırıda 9 şahıs yaşamını yitirdi, 2 şahıs de yaralandı. Hücum sonrası minibüsle kaçan silahlı saldırganların, vaka yerine karton üstüne yazılı bir ileti bıraktıkları aktarıldı. Bırakılan mesaja bakılırsa, saldırının bölgede etkinlik gösteren iki kartel arasındaki bir hesaplaşma olduğu düşünülüyor.
Guanajuato Eyaleti Başsavcılığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, federal ve eyalet birimlerine bağlı güvenlik güçlerinin vaka yerinde araştırmalarda bulundukları anlatılarak, olayın aydınlatılması için soruşturmanın devam etmiş olduğu bildirildi.

GUANAJUATO EYALETİNDE KARTEL SAVAŞLARI SIK YAŞANIYOR(*2*)
Guanajuato eyaletinin Irapuato şehrinde 15 Ekim’de gene bir bara düzenlenen silahlı saldırıda 12 şahıs yaşamını yitirmiş, 3 şahıs de yaralanmıştı. Yaşanmış olan olayın gene karteller içinde bir hesaplaşma olduğu belirtilmişti. Meksika’nın Guanajuato eyaletinde, ülkenin en kuvvetli karteli olan Jalisco Yeni Nesil Karteli (CJNG) ile Santa Rosa de Lima Karteli (CSRL) içinde bölgenin hakimiyeti üstüne uzun süredir çatışmalar yaşanıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası