Soma aileleri sorunlarını CHP’li Aylin Nazlıaka’ya anlattı: ‘Acıyı satın alıyorlar’


CHP’li Nazlıaka, partisinin Soma ilçe başkanlığında Soma’da meydana gelen faciada yaşamını yitiren 301 madencinin yakınlarıyla buluştu.
Faciada eşini kaybeden bir bayan, “Acıyı hâlâ yaşıyoruz. Fakat cemiyet olarak buna alıştırdılar. Bartın’da 41 şehidimiz oldu. Cemiyet derhal paraya bakıyor. 1.5 trilyon para verecekler. Öyleki alıştırdı ki iktidar bu toplumu, acısına bile bakmıyorlar, parasal kısmına bakıyorlar. Acıyı satın alıyorlar. Bu bizi öyleki yaralıyor ki. 301 kişiyi öldürenler en ağır cezaları alsalardı şu an Bartın’da bu facialar olmayacaktı” dedi. 

‘YILLARCA UĞRAŞTIK’

Adaleti bulamadıklarını söyleyen hanım, “Hâkimi, savcıyı değiştirdiler. Tekrar bu acılar yaşanmasın, anneler, eşler ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın istiyoruz. 8 senedir bu acıyı yaşayan ağlayan biziz” tepkisini gösterdi.
Eşini kaybeden bir öteki hanım ise “Biz senelerce ‘hakkaniyet’ diye uğraştık fakat onlar hepsini dışarıya saldılar. İnsanları da parayla susturup yollarına bakıyorlar. Ermenek’tekilerle de görüşüyorum. Daha tazminatını almamış o insanoğlu” ifadelerini kullandı.
Aileleri dinleyen Nazlıaka da “Size söz veriyorum. İlk seçimlerden sonrasında tüm bunların hesabını soracağız. Hakkaniyet yerini bulmadıkça, görevli olan siyasetçilerden biri bile çekilme etmedikçe bu vakalar devam edecek fakat bizim iktidarımızda bu şekilde olmayacak” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası