Şoke eden hırsızlık: El yıkama lavabosunu çaldı


İstanbul Şişli Fulya Mahallesi’nde sokak üstündeki büfeye giren şapkalı bir şahıs, içeride çalacak bir şey aradı. Kolayda çalacak bir şey bulamayan hırsız, el yıkama lavabosunu gözüne kestirdi. Dakikalarca uğraşan hırsız, bağlantı hortumlarından ayırdığı lavaboyu yanında getirmiş olduğu çantaya koyarak çaldı. Vakadan ortalama 10 dakika sonrasında gelen büfe sahibi İlhan Ercan, yerde bir süre tamirat yapmış oldu. Tamiratın peşinden malzemelerini yerine bırakan Ercan, ellerini yıkamak için lavaboya yöneldi. Sadece lavabonun yerinde olmadığını gören Ercan, neye uğradığını şaşırdı. Derhal cep telefonunu açarak güvenlik kamera görüntülerini inceleyen Ercan, kendisinden ortalama 10 dakika ilkin hırsız tarafınca lavabonun sökülerek çalındığını tespit etti.

“GÖZLERİME İNANAMADIM” 

İlhan Ercan, “Kamera kayıtlarından izlediğim kadarıyla vaka dün akşam 18.00 sıralarında olmuş. Dün burada birazcık işim vardı, gevşeyen tahtalara vida atmaya geldim. İşimi bitirdikten sonrasında ellerimi yıkamak için lavaboya geldiğimde bir baktım ki lavabo yok. Ilkin gözlerime inanamadım, sonrasında sağa sola baktım ve kamera kayıtlarını incelediğimde insanın benden 10 dakika kadar ilkin gelip lavaboyu topyekün söküp götürdüğünü gördüm. Artık ne yapacağımızı şaşırdık, son olarak bizi de mi alıp götürecekler anlamıyorum. Daha ilkin iki kez camımızı kırıp kasamızı çaldılar, onu polisler elde etti. Bir kere bisikletimiz çalındı, masamız çalındı” dedi. 

“BİR TEK ÜZERİNDE İŞ ÖNLÜĞÜ YOK” 

Ercan, “Benim yaşadığım hırsızlıklardan en ilginci de birinin dev gibi, yarım tonluk şemsiyeyi götürmek istemesiydi. Bu bölgede oldukca fazla insan sirkülasyonu var ve bizim dükkanımız da konum olarak altta kalmış olduğu için sanırım birazcık daha kuytu şeklinde düşünerek buraya giriyorlar. Biz lavaboyu 500 liraya almıştık fakat şu anki fiyatlarından haberim yok. Ortalama 20 dakika kadar sökmeye uğraşmış. Apartmanın önünden geçenlere, hiç kimseye aldırış etmeden sökmüş çantasına koymuş. Tesisatçı şeklinde şapkası, çantası her şeyi var, bir tek üstünde iş önlüğü yok. Şikayetçi olmadım” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası