Siirt’te ‘intihar ettiği’ söylenen 14 yaşındaki Kader Ertem’i ‘evlendirildiği’ erkeğin babası öldürmüş!


Pervari ilçesinde 12 Ocak 2014’te meydana gelen vakada, 12 yaşlarında ‘evlendirilip’, 13 yaşlarında doğum icra eden ve 14 yaşlarında odasında av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü bulunan Ertem ile ilgili yürütülen soruşturmada, 8 yıl sonrasında olayın intihar olmadığı ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında 14 Aralık’ta  Ertem’in ‘evlenilmiş olduğu’ insanın babası Atak, ‘eşi ‘ olduğu belirtilen M.A., Ş.A. ve İ.A. gözaltına alındı.Şüpheliler sorgusunda, Kader Ertem ile Ş.A. içinde ‘duygusal ilişki’ durumu bulunduğunu iddia eden ve gerekçe gösteren Atak’ın Kader’i kendisine ilişik silahla öldürdüğünü söylemiş oldu.Jandarmadaki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edilen Tahir Atak, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KADER’İN EVLENDİRİLDİĞİ ERKEĞE TOPLAMDA 10 YIL 8 AY CEZA VERİLMİŞTİ

Kader Ertem’in ölümünün peşinden 17 Mart 2014’te Siirt 1’İnci Ağır Ceza Mahkemesi’nde oluşturulan davada, Ertem’in vaka gününde askerde olan ‘evlenilmiş olduğu’ adam A.’ya, ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçundan 8 yıl 4 ay, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 2 yıl 4 ay olmak suretiyle toplam 10 yıl 8 ay ceza verilmişti.’Nitelikli cinsel istismar suçuna yardım etme’ suçundan yargılanan Ertem’in babası M.E. ile ‘evli’ olduğu erkeğin babası Tahir Atak’a 4’er yıl 2’şer ay, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 1 yıl 3’er ay hapis cezası verilmişti. Mahkeme heyeti, bu cezaları 5 yıl süreyle denetime doğal olarak tutularak hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar vermişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası