‘Şifa bekleyenlere umut olmak istedik’


Ordu’da 11 Ekim’de yüksek gerilim sonucu beyin kanaması geçiren 2 çocuk anası işitme engelli Leyla Özenç, Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir süre sonrasında durumu ağırlaşan Özenç, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Özenç’in beyin ölümü gerçekleşti. 3 yıl ilkin akciğer kanserinden babalarını kaybeden Leyla Özenç’in oğulları Okan ve Bora Özenç, annelerinin organlarını affetme sonucu aldı.
Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ nakli ekibi tarafınca operasyonla alınan Özenç’in 2 böbreği ve karaciğeri 3 hastaya nakledilmek suretiyle Samsun, Erzurum ve Malatya’ya gönderildi.

‘BAŞKALARINA CAN OLSUN İSTEDİK’

Organ nakli çağrısında bulunan Leyla Özenç’in oğlu Okan Özenç, “Babamı kanserden kaybettik. Annem de gerilim hastasıydı. Bununla birlikte işitme engelliydi. Biz sağlığın kıymetini en iyi bilenlerdeniz. Annem vefat ettikten sonrasında başkalarının vücudunda yaşasın, can olsun istedik. Hastane kapılarında şifa bekleyen onca insan var. Onlara umut olmak istedik. Annem şifacı bir hanımdı. Bundan kendisinin de fazlaca mutlu olacağını biliyorduk. Annem fazlaca merhametli, şefkat doluydu. Organ nakli sayısı artmalı ve hastanelerde şifa bekleyen insanlara umut olmalı, yaşam olmalı” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası