Sen hapiste çürüyeceksin; son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Güvenlik Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve AFAD’ın 2021 yılı kati hesap kanun teklifi, 2022 yılı bütçe kanun teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; İçişleri Bakanı Süleyman Asil’ya; Sezgin Baran Korkmaz’ı hatırlatarak, “Sen yalnız hamaset yaparsın. Sen hapiste çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. Mesajı aldım diye izahat yapıyorsun? Kim verdi sana mesajı? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de niçin validen informasyon alıyor?” dedi. Komisyon salonunda gerilim terfi etti.
Ahmet Şık, Bakan Süleyman Asil’ya şunları söylemiş oldu: İçişleri Bakanı her türlü suçu önlemiş, teröristleri ayakkabı numarasına kadar biliyormuş. Uyuşturucuya geçit vermiyormuş. HDP’liler bölücü, CHP’liler FETÖ’cüymüş. Sadece, Süleyman Asil pür-i temiz bir İçişleri Bakanı. Tüm çelişkileri, husumet ve çatışmalara karşın onu bakan koltuğunda tutmaya zorunlu kalan, kendisinden temiz olmayan saray rejimi de yerli ve ulusal bir hükümetmiş. Bay bakana gore söylediklerinden olmayan, işledikleri suçlara ortak olmayan herkes, bölücü FETÖ’cü. Hukuksuzluk rejimine, kabahat düzenine itiraz eden herkes de terörist.

“DEVLETİ TANRI, MUKTEDİRİ PEYGAMBER SANIP TAPINMAYA MERAKLILAR İÇİN HİÇBİR ZALİMLİK, HİÇBİR HUKUKSUZLUK DERT EDİNİLMEZ”

Suça, suçluya kol kanat germenin içsel yükten, kirli işlerin haysiyetsizlikten sayılmadığı bir düzende masum birçok şahıs bu yüzden hapiste. Hukuksuzluklarına, suçlarınıza bulduğunuz kılıflarınıza inanacak bir kitle de var. Menfaatlerinizin ve dünyevi iktidarınıza amaç belleyip başkalarına dayatmaya çalıştığınız ahiret inancınızla, yerli ve ulusal hamasetiyle işiniz kolay. Devleti tanrı, muktediri peygamber sanıp tapınmaya meraklılar için hiçbir zalimlik, hiçbir hukuksuzluk dert edinilmez. Bu yüzden size, adaletten, haktan, hukuktan bahsetmeyeceğim. Hesap sormazsam namerdim iddianıza ve haysiyetine ihanet etmiş biri olarak bu kararlar size yabancı.

“EĞER ÇALINMASAYDI PABUCUNU TERS GİYDİRECEĞİNİZ ŞEYTAN, SİZDEN UTANIYOR”

Suçlarınızın, hukuksuzluklarınızın hukuki karşılığını biliyoruz. Elbet hesap günü gelecek. Fakat o gün gelmeden kendinizi büyük, başkalarını ufak gösteren aynanızın karşısına geçip bir mesele bakalım. Bezirganlığını yaptığınız inanç sistem ile ilgili söylediklerini doğru kabul edersek eğer yaptıklarınızdan siz düşen karşılık budur. Bir tek eski dava arkadaşlarınızla değil, utançla da yollarınızı ayırmışsınız. Utanmayan da yok değil. Eğer çalınmasaydı pabucunu ters giydireceğiniz şeytan, sizden utanıyor.Aranızdaki güç savaşına, çelişkilere, anlaşmazlıklara karşın hakikatten bahsedenlere iç ya da dış düşman dediğinizde aynı safta toplaştığınızı biliyoruz. Dünyanın en kuvvetli tutkalı kabahat olduğundan yapışıyorsunuz birbirinize. Fakat tarih gene tekerrür edecek ve eski iktidar ortağınız Fetullahçılarla olduğu benzer biçimde ganimet paylaşırken gene birbirinizi yiyeceksiniz. Din şarlatanlığınız da işe yaramayacak. Bundan dolayı, herkes ellerinizi kanla yıkadığınızı görecek. Abdest alırken burnunuza çektiğiniz suyun; babasız annesiz kalmasına niçin olduğunuz evlatların, evlerini yıktığınız insanların göz yaşları bulunduğunu bilecek. Ayaklarınızı yıkadığınız suyun kuruttuğunuz akarsular; üstünde namaza durduğunuzun da talan edip yağmaladığınız vatan bulunduğunu herkes öğrenecek; şu sebeple hepinizle hesaplaşacağız.

TARTIŞMA YAŞANDI

Şık ile Asil içinde gerginlik yaşandı. Şık, Bakan Asil’ya Sezgin Baran Korkmaz vakasını hatırlatarak, “Hepsi çıkacak ortaya. İkimiz de mal varlığımızı koyalım. Tüm yedi ceddimizle koyalım. Sen yalnız hamaset yaparsın. Sen hapiste çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. ‘Mesajı aldık’ diye izahat yapıyorsun? Kim verdi sana mesajı? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de niçin validen informasyon alıyor? Bu tarz şeyleri da anlat. ABD’ye söz çakıyorsun, senin reisin gidiyor onunla el sıkışıyor. Aranızdaki çelişki mi derinleşti? Bunlara bir hesap ver bakalım” diye konuştu.Bakan Asil, Şık’a “Satılık adam, seni parasını veren satın alıyor” dedi. AKP’li milletvekilleri Ahmet Şık’a doğru yürüdü. Şık, “Tüm gücünüzü kalabalık olmaktan alın” diye tepki gösterdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası