Şarkısını izinsiz kullanmışlardı; Tangöze’nin açıklamasına yanıt geldi


24 Eylül 2022 tarihinde Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Partiye Gençlik Buluşması”nda AKP’lii Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tribündeki gençleri Duman grubunun “Senden Daha Güzel” parçası eşliğinde selamlamıştı.

“SEÇİMDEN SONRA HAKLARIMIZI ARAYACAĞIZ”

Sahneden fanatiklerine mevzuyla ilgili izahat meydana getiren Tangöze, şunları söylemiş oldu: “Sayın Cumhurbaşkanımız, stadlarda geziyor işte bu şekilde Z kuşağı için… Onun da haberi yok kısaca, arkadan ‘Senden Daha Güzel’i veriyorlar. O ne yapsın, bilmiyor canım. Birileri de çıkıp diyor ki, Duman parçasını vermiş falan filan… Bizlere soran olmadı dostlar ben o kadarını söyleyeyim size. Seçimden sonrasında haklarımızı aramaya başlayacağız artık.”

“ŞARKI GENÇLİK KOLLARIMIZIN SLOGANI OLMAMIŞTIR”

AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan ise Tangöze’nin açıklamalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:1-) Sakarya “ilk oyum” etkinliğimizde sahne alan DJ Erdem Kınay’ın çaldırmış olduğu şarkılardan biri Duman grubunun “Senden Daha Güzel” parçası olmuştur. Erdem bey birçok şarkıyla hem Sakarya’da hem deAdana’da ok başarıya ulaşmış bir performans göstermiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz.2-) DJ’in sıralamasında yer edinen tüm şarkılar kurumsal olarak bizimle esasen ilişkilendirilemez. Bir şarkı üstünden yorum yapılması oldukca abes bir durum olmuştur. Duman’ın “Senden Daha Güzel” parçası ve sözleri Gençlik Kollarımızın sloganı yada müziği olmamıştır.3-) “Seçimden sonrasında haklarımızı arayacağız” ifadesi, muhalefetin “yargılanacaksınız” söyleminin “sanatçı” lisanıyla dile getirilmiş bir versiyonu şeklinde olmuştur. Hak arayışı seçime endeksli değildir. Devletimizde hukuk yolu daima açıktır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası