Resmi Gazete’de yayımlandı… Yeni bir banka kuruldu: ‘Q Yatırım Bankası’
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), “Q Yatırım Bankası” unvanı altında 500 milyon lira sermayeli bir yatırım bankasının kurulmasına onay verdi.
Mevzuya ilişkin karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.
Buna nazaran, Q Yatırım Bankası’nın kurucu ortaklarının Ali Ercan, Bien Finans Faktoring AŞ, Gezinomi Gezi Gezim Tecim AŞ, Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ve Q Yatırım Tüm ortaklık AŞ olduğu belirtilen kararda, söz mevzusu yatırım bankasının müessese sermayesinin ise 500 milyon lira olacağı kaydedildi.
İşte BDDK tarfından verilen ve Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında piyasaya çıkan kararın tam metni:
“Kurul Başkanlığının 11.10.2022 tarihindeki gündem yazısı ekinde gönderilen 11.10.2022 tarih ve …. sayılı yazı ve eklerinin incelenmesi sonucunda;
 
Bankaların İzne Doğal olarak İşlemleri ile Dolaylı Hisse Sahipliğine ilişkin Yönetmeliğin 4 üncü maddesi kapsamında alınan data ve belgeler ve söz mevzusu data ve belgelere yöneklik aynı maddenin ikinci fıkrasında verilen yetki çerçevesinde 5411 syaılı Bankacılık Kanununun (Kanun)7 nci ve 8 inci maddeleri kapsamında meydana getirilen araştırma ve değerlendirme neticesinde kanunun 6 ncı maddesi uyarınca kurucu ortaklar Ali Ercan, Bien Finans Faktoring AŞ, Gezinomi Gezi Gezim Tecim AŞ, Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ve Q Yatırım Tüm ortaklık AŞ tarafınca Türkiye’de 500 milyon TL müessese sermayeli ‘Q Yatırım Bankası A.Ş.’ unvanlı bir yatırım bankası kurulmasına izin verilmesine karar verilmiştir.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası