Reklam gösterilen Netflix yolda: Hangi ülkelerde var?


Abone kaybetmeye başladığını duyuran Netflix değişik adımlar atmaya devam ediyor. Bir süre ilkin duyurulan ‘reklamlı netflix’ bazı ülkelerde resmen kullanıma açıldı. Hizmet şu anda Türkiye’de erişime açık değil sadece temelde gene ücret ödenen bu sistemde fiyatlar birazcık daha uygun olduğundan reklamlar gösteriliyor ve aynı şekilde içerikleri izleyebiliyorsunuz.
Reklam sisteminde kullanıcılar 1 saat saatlik içerikte toplamda 4 ila 5 dakikalık reklam görecek. Açıklanmış olduğu kadarıyla bu reklamların süresi 15/30 saniye içinde değişecek. İçerikler de en yüksek kalite 720P olacak. 

Bu yeni abonelik sisteminde bununla birlikte bazı içerikler de kütüphaneden kaldırılıyor. Mesela reklamlı Netflix’te Breking Bad, Grey’s Anatomy, How to Get Away with Murder ve The Crown şeklinde popüler yapımlar yer almıyor. 

NETFLIX’İN YENİ HİZMETİ NE KADAR?

Sunulan paketlerin tam olarak içinde ne olduğu bilinmiyor zira ülkeden ülkeye değişen bir sistem benimseyen Netflix, birkaç gün ilkin hizmeti Kanada ve Meksika için sunmaya başladı. Sonrasında sırasıyla Avustralya, Brezilya, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Cenup Kore, Birleşik Krallık ve ABD şeklinde ülkelerde sunacak. 
10 Kasım tarihinde de İspanya’da kullanıma açılacak hizmetin abonelik ücretleri de ülkelere gore değişiyor. 
Mesela hizmetin bedeli ABD’de aylık 6.99 dolar olurken, Almanya’da 4.99 euro, İtalya’da 5.49 euro ve Fransa’da bu fiyat 5.99 euro olacak. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası