Ravioli nerenin yemeği? Ravioli nasıl yapılır? Ravioli tarifi…


İtalyan mutfağının geleneksel bir yemeği olan Ravioli Türk Mutfağının mantı yemeğine benzemektedir. Dolgusu ve şekli değişim izah edebilir. Çoğu zaman et suyu yada sos ile servis edilir.MasterChef Türkiye’nin İtalyan jüri üyesi Danilo Zanna’nın Raviolone tarifi şöyleki:

RAVİOLİ MALZEMELERİ

Hamur harcı için;1. Semolina2. Un3. Yumurta sarısıİçi için;1. Yumurta sarısı2. Ricotta3. Ispanak4. Kale Otu5. Muskat6. Tuz7. Karabiber8. Soğan9. Sarımsak10. LimonBeşamel Sos için;1. Tereyağı2. Un

RAVİOLİ NASIL YAPILIR?

Semolina unu, beyaz un ve yumurta sarısı ile ravioli hamur harcını yapılır.İçi için; soğan, sarımsak, kale otu, ispanak, tuz, karabiber ve limon kabuğu rendesi güzelce kavrulur, soğutulur. Soğuduktan sonrasında ricotta peyniri ilave edilir ve güzelce karıştırılır.
Başka bir tencerede un ve tereyağı kavrulur, süt eklendikten sonra beşamel kıvamı yakalanır. İçerisine muskat cevizi rendesi ve parmesan peyniri eklenmiş olur. Crumbel için ise başka bir tencerede un, tereyağı, sarımsak kavrularak hazırlanmış olur.Ravioli hamur harcını ince açılır, icerisine yuvarlak ve içi boş olacak şekilde kavurduğumuz otlar koyulur. Ortasına ise bir tek bir tane yumurta sarısı koyulur. Üst kısmına da hamur harcı yerleştirilir ve güzelce yuvarlak bir halde kesilir. Hemen sonra suda haşlanır ve derhal bir tabağa çıkartılır. Üstüne yaptığımız beşamel sos, crumble ve tereyağlı kırmızı sosumuz verilir ve servise sunulur.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası