Raketler kız çocuklarına burs oldu


Eğitim destekleri ile ilçedeki evlatların eşit ve kaliteli hizmet almasını hedefleyen Balçova Belediyesi, Ege Veteran Tenis Derneğiyle beraber geliri öğrencilere burs olarak verilen ‘Cumhuriyetin Evlatları Tenis Turnuvası’nın plaket töreni yapılmış oldu. Her yıl Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde meydana getirilen ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenen turnuvaya tek ve çiftler olmak suretiyle 19 ayrı kategoride toplam 700 sporcu turnuvaya gönüllü destekçi olmak için katıldı. Turnuvadan elde edilmiş olan 200 bin TL’nin tamamı yurtlarda kalan kız öğrencilere verildi.

“CUMHURİYET SEVDALISI SPORCULARIMIZLA EĞİTİME DESTEK ÇATISI ALTINDA TOPLANIYORUZ”

Sponsorlara ve katılımcılara plaketlerin verildiği törende bir konuşma meydana getiren Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Bilhassa son yıllarda barınma problemi çeken üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Daha ilkin yaptığımız 384 kişilik kız öğrencinin peşinden şimdi yeni bir kız talebe yurdu yapıyoruz.  Bu turnuva ile de Cumhuriyet sevdalısı sporcularımızla eğitime destek çatısı altında toplanıyoruz. Eğitime destek olmak için yaptığımız çalışmalara katkı koyarak turnuvaya katılan tüm sporculara ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Plaket törenine katılan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da “Son zamanlarda her gün yüzlerce vatandaşımız üniversite de okuyacak çocuğunun barınma problemi ile ilgili bizleri arıyor. Bu yüzden İzmirin Cumhuriyet’e inanan sporcularından bu şekilde örnek bir proje görmek beni gururlandırdı” dedi. Ege Veteran Tenis Derneği Başkanı Ümit Oruç ise “Evlatlarımızın eğitimi için bu şekilde bir turnuvada bulunmak bizleri ve sporcularımızı fazlaca mutlu etti” dedi. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası