Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşında, nereli? ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un önceki görevleri!

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşında, nereli? ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy’un önceki görevleri! – Eğitim Haberleri

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşında, nereli? ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un önceki görevleri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Prof. Dr. Halis Aygün’ün görevden alınmasın ardından yeni ÖSYM Başkanı olarak Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Bu son dakika gelişmesinin ardından Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy ile ilgili aramalar hız kazandı.

PROF. DR ALİ ERSOY KİMDİR?

ÖSYM yeni başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ODTÜ Matematik bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı.

2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapan Ersoy’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor. Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yaptı.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ayrıca 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası