Pınar Gültekin davasında sanık Cemal Metin Avcı’nın 23 yıl hapis cezası bozuldu


Pınar Gültekin cinayeti davasında meydana getirilen istinaf başvurusu, usulde eksiklikler olduğu sebebi öne sürülerek geri gönderildi.İzmir Bölge Adalet sarayı Mahkemesi 4. Ceza Dairesi, meydana getirilen istinaf başvurusunda, gerekçeli kararın bildiri aşamasında bir ekip usul eksiklikleri olduğuna karar verdi.Bu sebeple başvurunun tekrardan incelenmek suretiyle hükmü veren mahkemeye geri göndermiş olduğu öğrenildi.Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı talebesi Pınar Gültekin’i katlettikten sonrasında yakalanarak adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, “canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme” suçundan tutuklanmıştı.Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyallerinden ağabeyiyle hem de bağ evinde olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da tutuklandı ve duruşma esnasında tahliye edilmişti.Meydana getirilen yargılama sonunda Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 20 Haziran tarihinde görülen davanın 13’üncü duruşmasında, Cemal Metin Avcı’nın “canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme” suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 23 aydır tutuklu Avcı’ya ilkin ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi peşinden haksız tahrik indirimi uygulayıp, cezayı 23 yıl hapse düşürdü.

BAŞSAVCILIĞA İTİRAZ EDİLMİŞTİ

Tutuksuz kardeşi Mertcan Avcı, anası Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın ise beraatine karar verildi. Verilen karara Pınar Gültekin’in ailesi ile Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etmişti.Meydana getirilen itirazları ve dosya içeriğini inceleyen İzmir Bölge Adalet sarayı Mahkemesi 4. Ceza Dairesi meydana getirilen yargılama sürecinde katılma talebinde bulunan hanım dernekleri, Muğla Barosu’na ve sanıklara kararın bildiri edilmediğini belirtti. Kararın taraflara bildiri edilip verilecek yanıt dilekçelerinin de ilave edildikten sonra tekrardan gönderilmesine kabul eden BAM, davayı usulden bozarak mahkemeye geri gönderdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası