Pençe-Kilit Operasyonu’ndan acı haber! Bir asker şehit


Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB), Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca evvel döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu hastaneye kaldırılan 2 askerden piyade uzman çavuş Halil Yıldız’ın şehit bulunduğunu bildirdi.
Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada şunlar kaydedildi:
“Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 05 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca evvel döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 kahraman tabanca arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Sadece piyade uzman çavuş Halil Yıldız meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu vakada, yaşamını kaybeden aziz şehidimize Tanrı’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar diliyoruz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası