Orhan Kemal Roman Armağanı’na katılım süreci başladı


Seçici kurulu Nâzım K. Öğütçü, M. Nuri Gültekin, Çimen G. Erkol, Tahir Şilkan, Gürsel Korat, Mazlum Vesek , A. Turgay Fişekçi ve Sunay Akın’dan oluşan 52. Orhan Kemal Roman Armağını’na katılım süreci başladı. Kazanan kitap ve yazar, 18 Mayıs 2023’te belli olacak. Ödül ise 2 Haziran 2023’te sahibine teslim edilecek. Yarışmaya son müracaat zamanı ise 7 Ocak 2023.
Armağana katılmak için yayınevleri Orhan Kemal Roman Armağanı Sekreterliği’ne bir katılım yazısı ekinde, ilgili yazarlarının 10 tane kitabını Orhan Kemal Kültür Merkezi’nin adresine göndermeleri gerekiyor. Orhan Kemal Roman Armağını’na başvurunun, yayınevleri tarafınca 2022 senesinde ilk kez piyasaya sürülen, yönetmeliğin 4A maddesine uygun romanlar için yapılması gerekiyor.
Orhan Kemal Roman Armağını yönetmeliğinin 4A maddesi ise şu şekilde: “Uygar bir dil ve ifade gücünün varlığı, toplumun, ferdin sorunlarını mevzu edinme yükümlülüğü, Orhan Kemal’in sanat ve dünya görüşüne karşıt ve ona aykırı olmamak koşuluyla her dalda genel roman anlayışının lüzumlu örgüsünün sağlanmış ve bu bilinçle yazılmış olması, senenin bu bakımlardan en iyi yapıtı bulunduğunun saptanması.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası