Netflix’ten yeni özellik: ‘Şifre paylaşma yasağının’ habercisi


Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu deklare etti. “Profil Transferi” olarak isimlendirilen bu özellik, kullanıcılar için büyük bir ehemmiyet arz edecek şeklinde görünüyor. WebTekno’nun haberine bakılırsa; Netflix, birkaç kullanıcının bir araya gelmiş olarak üyelik satın almış olduğu platformların başlangıcında geliyor. Hatta Netflix’e bakılırsa minimum 100 milyon hanede ortak hesap kullanılıyor. Profil Transferi olarak isimlendirilen bu özellik de tam olarak bu ortak kullanımlarla ilgili.

BİR PROFİLDEKİ TÜM BİLGİLER, YENİ BİR HESABA AKTARILACAK

Netflix’in yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa Profil Transferi özelliği yardımıyla bir kullanıcı, yeni bir Netflix hesabı açtığında sıfırdan profil oluşturmak zorunda kalmayacak. Zira daha ilkin kullanılan bir hesaptaki profil, tüm bilgileriyle yeni hesaba aktarılacak. Bu sayede kullanıcılar, yeni bir hesaba geçtikleri süre Netflix deneyimlerine kaldıkları yerden devam edecekler. 

PEKİ NEDEN BU ÖZELLİK?

Netflix, bir süredir gizyazı paylaşımı yapmanın önüne geçmeye çalışıyor. İlk kez 2021 senesinde gündeme getirilen sorun, bundan birkaç ay ilkin de kontrol edildi. Sadece hemen hemen bu mevzuyla ilgili somut bir adım atılmadı.Netflix’in Profil Transferi özelliği getirmesi, yakınlarının hesabından Netflix kullanan kişilerin kendi hesaplarını açıp profillerini taşımalarını sağlıyor. Dolayısı ile yeni özelliğiin, gizyazı paylaşma yasağının habercisi olduğu söylenebilir.  Profil Transferi özelliği ile yeni bir hesaba aktarılacak profil detayları şu şekilde:İzleme geçmişiKişisel önerilerİzleme listesiKaydedilmiş oyunlarDiğer ayarlar

NETFLIX PROFİL TRANSFERİ ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Adım 1: Netflix profilinize giriş yapın.Adım 2: Sağ üst menüde yer edinen profil simgenize dokunun.Adım 3: Profil Transferi seçeneğine tıklayın.Adım 4: Profilinizi taşımak istediğiniz yeni hesaba ilişik detayları girin.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası