Netflix gözünü oyun sektörüne dikti: Bilgisayar oyunu gelebilir!


Dünyanın popüler içerik seyretme platformlarından önde gelen Netflix, oyun sektörüne giriş için emekler başlatmıştı. Bu çalışmalara ilk etapta mobil oyun için girişen Netflix’in açmış olduğu bir iş ilanı firmanın bilgisayar oyunu da geliştirmeye girişeceği iddialarını artırdı. 

NETFLIX FPS OYUNU İÇİN TASARIMCI ARIYOR

Oyun stüdyosu kurduğunu açıklayan Netflix ardındın ilk oyunları da duyurmuştu. Bunun yanında, firmanın açmış olduğu bir iş ilanında ‘Game Director, Games Studio’ yazıyor. Oyun yönetmeni arayan firmanın iş ilanı açıklamasında: “Yeni AAA Pc oyunumuzu yapmamızda destek olacak yetenekli bir oyun yönetmeni arıyoruz” yazıyor.

Bir öteki taraftan aranılan kabiliyetler tarafında  hem FPS ve TPS (Third Person Shooter) oyunlarda hem de “Live Service” oyunlarda tecrübeli olmasının tercih edilen bir kriter olması da Netflix’in PC tarafında büyük bütçeli bir FPS oyunu yapacağı iddialarını güçlendiriyor.
Bilmeyenler için “Live Service” kullanımı kabaca eksikleri olan bir oyunu piyasaya sürerek oyunu güncellemeler ve eklemelerle uzun seneler oynanabilir yapmak anlamına geliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası