‘Ne şişmanlığım kaldı, ne görgüsüzlüğüm’


TV8’de seyircilerle buluşan Masterchef Türkiye’de jüri üyesi olarak oturan ünü şef Somer Sivrioğlu’nun toplumsal medyaya yansıyan görüntüleri gündem oldu.Çağrı üstüne İzmir’e giden Sivrioğlu, yiyecek yapmış olup sevenleriyle fotoğraf çektirdi. Sahneden inerken AVM’nin güvenlik görevlileri meşhur şefe birlikte rol aldı. 

YORUMLAR OLAY OLDU

Görüntülerin yayılmasının peşinden toplumsal medyada garip yorumlar yapılmış oldu. “Adamı kaçırıp yiyecek tariflerinin formüllerini alabilirler”, “Niçin bu kadar koruma?”, “Adam kuru fasulyeyi iyi yapıyor diye korunuyor” şeklinde eleştiriler yapılmış oldu.

SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Bu eleştirilerin peşinden da Somer Şef, Instagram hesabında yapmış olduğu bir paylaşımla sessizliğini bozdu. Somer Sivrioğlu, “Tanımayanların eleştirisi, vicdansızca olsa bile normaldir. Enteresan olan, tanımış olduğu, bilmiş olduğu halde, sesini çıkarmayanlar. Hepinizin canı sağ olsun” dedi. Meşhur, şef, peşinden olayın perde arkasını söyledi.

OLAYIN PERDE ARKASINI ANLATTI

Hakarete varan yorumlar karşısında konuşan Sivrioğlu, şunları söylemiş oldu:”Olayın özeti; cumartesi İzmirli dostlarla bir buluşma gerçekleştirdik. Ekibimden yalnız soğuk şefim vardı. Yiyecek yaptık, sonrasında mümkün olduğunca sevenle fotoğraf çektik sahneden… Sürem bitince, bir sonraki sunuma yer açmak için çabucak uzaklaştım. Sağ olsun, sevenler sahnenin yanından fotoğraf çektirmeye devam etmek istediler fakat hem uçağa yetişmem gerekiyordu hem de benden sonrasında sahneye çıkacak arkadaşıma saygısızlık olmasın diye tamamen AVM güvenliğinin inisiyatifiyle sahneden, otoparka kadar birazcık da gereğinden kalabalık bir ekiple hızlıca hareket ettik.O sırada restoranların önünden çekilen bir görüntüyle iki gündür sanki bu ülkede yapılması ihtiyaç duyulan gerçek Haberler yokmuşçasına ne ‘şişmanlığım’ kaldı, ne ‘görgüsüzlüğüm’. Hele bunu yapanların bazıları sevip, saydığımız haberciler olunca oldukça üzüldüm. Benim değil altı, bir güvenliğim bile yok! Niçin olsun ki? Maça, yemeğe, sokağa, yürüyüşe hep yalnız yada yanımdakilerle çıkıyorum. Yaşamın tam da içinde yaşıyorum. Vicdan ve hakkaniyet hepimize fakat en çok da fazla medya öncülerine lazım.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası