Nancy Pelosi’nin eşini yaralayan Depape tutuklu yargılanacak


San Francisco’daki Yüksek Mahkeme, Nancy Pelosi’nin evine zorla girmek, kocasını darbetmek ve Temislciler Meclisi Başkanı’nı kaçırmaya çalışmakla suçlanan zanlı Depape’nin (42) kefaletsiz yargılanmasına hükmetti.
Mahkeme dosyasına nazaran, Depape’nin “intihar görevinde” bulunduğunu ve öteki Kaliforniya ve federal politikacıları hedef almayı planladığını söylediği kaydedildi.
Şimal California Bölge Savcılığının hücum ve adam kaçırmaktan hakkında iddianame hazırladığı Depape’nin avukatı Adam Lipson, müvekkilinin suçsuz bulunduğunu ve zihinsel durumunu inceleyeceklerini ifade ederken, Depape, cuma günü gerçekleştirdiği saldırıdan sonrasında ilk kere turuncu hapishane giysileri içinde kamuoyu önüne çıktı.
Depape, cuma günü mahalli saatle 02.27’de Pelosi’nin evine girmiş, Paul Pelosi’yi kafasına çekiçle vurarak ağır yaralamıştı.
Amerikan basınına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen yetkililer, Paul Pelosi’ye hücum eden kişinin, “Pelosi nerede?” diye bağırdığını ve Paul Pelosi’yi bağlamaya emek vererek “Şimdi Nancy’i bekliyoruz” söylediğini aktarmıştı.
Gözaltına alınan Depape hakkında, ABD devlet görevlisini hedef almış olduğu için 20 yıl, eşine yönelik hücum için de 30 yıla kadar hapis cezası istenebileceği kaydedilmişti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası