Müziğin polis bandosunda çaldığını görmedim, duymadım

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, TBMM’de basın açıklaması yapmış oldu.
Burada değerlendirmelerde bulunan Yayman, ‘Polis Akademisi Polis Eğitimi Merkezi 6’ncı Dönem Mezuniyet Töreni’nde AKP’nin geçtiğimiz hafta düzenlemiş olduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ programına yazılan ve seçim kampanyası şarkısı olarak vasıflandırılan şarkının polisler tarafınca okunduğunu görmediğini, duymadığını iddia etti.
Yayman, “AK Parti’nin seçim müziği değil, Cumhur İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bir müzik. Ben bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, duymadım” dedi.

“AKP’NİN DEĞİL CUMHUR İTTİFAKI’NIN SUNUMUNDA ÇALINAN BİR MÜZİK”

Kendisine sorulan bir sual üstüne Yayman şu şekilde konuştu:
“Ben bu şarkıyı oldukça beğendim, Türkiye yüzyılının derhal başlaması bir tek benim hayalim değildi, tüm milletimizin hayaliydi. Ben başka nerede çalındığını bilmiyorum fakat bu şarkıyı, sözlerini bir iddianın yansıması olarak görüyorum ve değişik enstrümanların, seslerin orada olması aslına bakarsak partimizin de Türkiye’yi farklılıkları içinde bir zenginlik olarak gördüğünün ispatıdır.
AK Parti’nin seçim müziği değil, Cumhur İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bir müzik. Ben bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, durmadım. Araştıracağım fakat bu politika üstü bu bir çarpıcı söz. Bu AKP’nin değil MHP’nin değil, CHP’nin, HDP’nin, İYİ Parti’nin değil tüm Türkiye’nin iddiasını ortaya koyan ve milletimize bir hedef gösteren bir slogandır”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası