Mustafa Sarıgül’den ‘Taksim saldırısı’ açıklaması: ‘Terörün gözü kördür’


Türkiye Değişiklik Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin genel merkezinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.
İstanbul’da, Bölme İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım akşamı düzenlenen terör saldırısına tepki gösteren Sarıgül, terörün bir insanlık suçu bulunduğunu kaydetti.
Saldırıda yaşamını kaybedenlere başsağlığı, yaralı yurttaşlara da acil şifalar dileyen Sarıgül, teröre karşı tüm devletlerin ve insanlığın ortak hareket etmesi için birlik olma çağrısında bulunmuş oldu.

“BÜTÜN İNSANLIĞA ZARAR VEREN BİR EYLEM”

Sarıgül, “Bir pazar günü gezmeye çıkmış masum insanoğlu canlarını kaybettiler. Bu fiil orada ölen ve yaralanan kişileri değil, hepimizi hedef almıştı. Amaç korku yaratmak, sindirmek, fikir dünyamızı nüzul etmek, siyasete, devlete ve kurumlara olan güvenimizi sarsmaktır. Bu açıdan, tüm insanlığa zarar veren bir eylemdir. Terör yalnız o ülkeyi değil, her ülkedeki insanoğlunun, insan benzer biçimde yaşama onur ve haysiyetini hedef alır” ifadesini kullandı.

“TERÖRÜN GÖZÜ KÖRDÜR”

Türkiye Değişiklik Partisi olarak, terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Sarıgül, “Terörün ve teröristin iyisi kötüsü, bizlerden olanı olmayanı olmaz. Terör terördür. Terörün gözü kördür. Terör, kendisini himaye edenleri, kendisinden yarar umanları da vurur. Türkiye Değişiklik Partisi olarak, terörle savaşım mevzusunda üzerimize düşen her şeyi yapma kararlılığımızı ifade ediyoruz” diye konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası