Mühürlenmişti… Fatih’te siyanürden ölen kardeşlerin evine ‘hırsız girdi’ iddiası


Fatih Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir evde yaşayan 4 kardeşe 6 Kasım 2019 gece saatlerinde ulaşılamayınca, polis ekipleri adrese gitmiş, dairenin kapısında ‘Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin’ notunu bulmuştu.

Meydana getirilen incelemede Cüneyt Erişkin (48), Oya Erişkin (54), Kamuran Erişkin (60) ve Yaşar Erişkin’in (56) yaşamını kaybetmiş olduğu tespit edilmişti. Evin girişine asılan not ve evimizdeki koku sebebiyle meydana getirilen araştırmalarda kardeşlerin, siyanür sebebiyle hayatlarını kaybetmiş olduğu belirlenmişti.

Öte taraftan evde meydana getirilen araştırmalarda oldukça sayıda antideprasan ilacı da bulunmuştu.

EVE HIRSIZ GİRDİ

Yaşamını kaybeden dört kardeşin 3 yıl ilkin toprağa verilmesinin peşinden 36 senelik arkadaşları Serpil Alkan, senelerdir hukuki olarak savaşım ediyordu. Alkan, AFAD’dan almış olduğu temiz belgesine karşın evin mührünü açtıramadı. İddiaya bakılırsa ise, ortalama 1 buçuk ay ilkin mührü kırarak eve giren hırsızlar içeride bulunan televizyonu çaldı.

“OYA KARDEŞLERİNE SİYANÜR İÇİRİYOR”

Vakayla ilgili konuşan Serpil Alkan, “Oya’nın 60 bin lira bir borcu vardı. O yüzden bu sorun oldu. Kardeşlerine siyanür içiriyor. Onlar öldükten sonrasında kendini imha ediyor. 3 katliam ve 1 katil oluyor. Netice bu. Borçlarından dolayı psikolojisi bozuluyor. 3 yıl oldu. Şimdi de eve hırsız girdi. Hırsızın yardımıyla ben pazartesi günü eve gireceğim. Biz iki avukatımızla 3 yıl uğraştık. Temiz kağıdımız var. Belediyenin açması lazımdı fakat açmadı. Beni oradan oraya yolladılar. Belediye, ‘Kırın kapıyı, içeri girin’ dedi. Onu da yapmadık. Bugüne nasipmiş” dedi. 

“HIRSIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Eşyaları satacağını belirten Alkan, “Pazartesi günü eve gireceğim. O eşyaları alıp ikinci el olarak satıp kedi maması alacağım. Bilgisayarı da doğudaki bir okula bağışlamak isterim. Hırsız yalnız televizyonu çalmış. Evin içi berbatmış. Temizlenecek ve eşyaları alacağız. Hırsıza teşekkür ediyorum. O televizyonu helal ediyorum. Beni 3 yıl koşturdular” diye konuştu.

“AFAD’DAN TEMİZ KAĞIDI ALDIK”

AFAD’dan temiz kağıdı aldıklarını söyleyen Alkan, “Vakadan sonrasında AFAD, bilir şahıs, hakime hanım ve benim avukatımla birlikte geldik. Bu siyanürle ilgili ölçüm yaptırmak istediğimi söyledim. ‘En azından eşyalarını fakirlere verelim ya da imha edelim’ dedim. ‘Fakirlere verince bir zehirlenme olur. Ben vicdanen rahatsız olurum’ dedim. Onlar da geldiler. AFAD’dan temiz kağıdı aldık. ‘Kullanabilirsiniz, verebilirsiniz’ dediler. Benim 1986’tan beri sanatçı arkadaşımdı. Bir kardeş gibiydik. Oya ve Kamuran ile biz sahne yapmıştık. Oradan tanıyoruz. Oradan sonrasında kardeşten daha öte olduk. 7 buçuk yıl biz Oya ile çalıştık. Her günümüz beraberdi. Ablası Kamuran ile de 2-3 ay çalıştık” şeklinde konuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası