Meral Akşener: Ordumuza başarılar diliyorum


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul programı kapsamında bugün saat 11.30’da emekli ve çalışan öğretmenlerle Beyoğlu’nda gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi.

Akşener’e, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve milletvekilleri birlikte rol aldı. Kahvaltının peşinden Meral Akşener ve öğretmenler hep beraber öğretmen marşını okudu.

Meral Akşener Suriye ve Şimal Irak’a başlatılan Pençe-Kılıç Hava Harekatı’ndan bahsederek “Dün gece geç saatlerde Suriye’de başlamış olan sınır ötesi harekât için ordumuza başarılar diliyorum. Askerlerimizin ayağına taş değmesin, inşallah her şey bizim öngördüğümüz benzer biçimde milletimizin hissiyatına uygun olarak gelişir. O nedenle o sıkıntılı bir süreçtir. Tanrı kolay kılsın diyorum.” dedi.

Akşener şu şekilde devam etti:
“Biz zor şartların ve imkansızlıkların içinde bu şekilde bir eğitimi o fırsat eşitliğini başaran cumhuriyetin köy kızlarıyız. Köyde büyüdüm ben fakat o köyden yola çıkıp bugün karşınızdayım. Benim büyüdüğün köy şehre oldukça yakın bir köydü. O köyde bugün doğan kız evlatlarının eğitim şansı benim doğduğum yıllardaki imkansızlıklara karşın benim kadar yüksek değil. Cumhuriyet bir şeyi başardı. O başarılan eğitimdir. En zor şartlarda öğretmeni yetiştirmekten vazgeçmedi.  Türkiye’nin dört bir yanından gelen evlatları bir araya getirdi ve kardeş etti. Birbirleriyle olan iletişimini yaşam boyu sağlamış oldu. Biz eğitim ordusuyuz bu ülkeyi kalkındıracağız diyerek mezun etti”  

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası