Masalların Dünyasına Sihirli Bir Yolculuk!

Masalların Dünyasına Sihirli Bir Yolculuk!

 

 

Hayali karakterler barındıran edebî hikâyelere masal adı veriliyor. Bu hikâyelerin gösterdiği erdemler gerçek hayattaki çeşitli ahlâkî dersleri sembolize ediyor.

Eğitici masallar çocuklara bu anlamda pek çok şey öğretiyor. Genç zihinlerin hayal gücünü cezbeden masal ve hikâyeler onların akıl yürütme becerisini ve üretkenliğini de geliştiriyor.

Masal Okumanın Çocuk Gelişimi Açısından Faydaları

Masal okumak anne-baba ve çocuk arasında özel bir bağ meydana getiriyor. Peri masallarıyla özel bir hayal dünyasının kapılarını aralayan çocuklar hayal kurmakta sınır tanımıyor. Masalların anlattığı ahlâkî gerçekler çocuklar büyüdükçe kalplerinde ve akıllarında şekillenip güzel duygular ve düşünceler oluşturuyor.

Çocukların çeşitli olayları zihinde deneyimlemesini sağlayan masallar gerçek dünyadaki olayları sihir, tılsım ve hayal ile buluşturuyor.

Evet, masal kahramanlarının gerçek dünyada yeri yok fakat masalların ihtiva ettiği mesajlar gerçek hayatın ta kendisi… Ele alınan duygular ve sorunlar gerçek hayatın içinden.

Bu özelliğiyle masallar çocuklara zor, kafa karıştırıcı duyguları daha iyi anlama imkânı tanıyor. Çocuklar okudukları, dinledikleri masallarla kendi kültürünü ve diğer kültürleri yakından tanıyabiliyor.

Masallardan öğrendikleri derslerle iyi bir birey olmanın ilk adımını atan çocuklar, ayrıca daha iyi tahminde bulunma yeteneği kazanıyor. Çocuğunuzun tüm bu etkilerden yararlanmasını istiyorsanız onun için doğru masalı seçmeniz gerekiyor.

En Güzel Masal Sitesi: Kocaman Bi Site!

Çocuğunuzun gelişim derecesine ve yaşına göre uygun masalları tercih etmeniz büyük önem taşıyor. Zira masalların bazıları çocuklar için korkutucu olabiliyor. Kocamanbisite.com, genişiçerik yelpazesinde çocuklar için birbirinden güzel, tatlı, eğitici masallara yer veriyor.

Küçük çocuğa sahip bir ebeveyn iseniz veya mesleğiniz anaokul ya da ilkokul öğretmenliği ise, masal okuma etkinliği için bu siteyi kullanabilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası