Lokman Hekim Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Gültekin kimdir?


Fatih Gültekin 1966 senesinde Konya’da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990 senesinde bitirdikten sonrasında, Konya Numune Hastanesi acil servisinde çalıştı. Bu zamanda Biyokimya doktorasını tamamladı. 1997 senesinde Isparta’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Branşında Destek Doçent, 2002 senesinde ise Doçent oldu. 2007 senesinde da  profesörlük ünvanı aldı. Doçentlik yıllarında FULBRIGHT bursu kazanmıştır ve araştırmalar yapmak suretiyle ABD Birleşik Devletleri’ne gitti. University of Texas Health Science Center at San Antonio’da melatonin hormonu ile ilgili araştırmalar yapmış oldu ve besin katkı maddeleriyle ilgili seminerler verdi. 2012 senesinde Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) asli üyeliğine seçildi. 2015 senesinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olarak atandı. Dekanlık yapmış olduğu süreçte rektör yardımcılığı görevini de yürüttü. Tıp Fakültesi kurulum sürecinin başarıyla tamamlanmasını takiben 2017 senesinde Sıhhat Bilimleri Üniversitesine geçti.International Journal of Health and Nutrition dergisinin baş editörlüğünü yürütmektedir. Ulusal ve internasyonal dergilerde yayımlanmış ve kongrelerde sunulmuş, yüzün üstünde emek harcaması vardır. Besin katkı maddeleri hususi ilgi alanı olup bu mevzuda yazılmış dört kitabı vardır.

FATİH GÜLTEKİN EVLİ Mİ?

Fatih Gültekin, evli ve dört çocuk babasıdır.

REKTÖRLÜĞE ATANDI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki üniversiteye rektör atadı.Resmi Gazete’de piyasaya sürülen atama kararlarına nazaran, Lokman Hekim Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatih Gültekin, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Ahmet Kesik atandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası