KYK Yurdu’nda kalan üniversiteliler yemeklerden zehirlendi


Dönem başından bu yana devlet yurtlarında çeşitli sorunlarla savaşım eden öğrenciler, sıhhatli ve hijyenik yemeğe ulaşamıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı İstanbul Sancaktepe’deki İyimaya Kasım KYK yurdunda kalan hanım öğrenciler, önceki gün yemekhanede yedikleri yemeklerden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. 

‘AÇ UYUDUK’

Cumhuriyet’e konuşan öğrenciler, dönem başından beri yemeklerde problem bulunduğunu ve temel hijyen koşullarından uzak bulunduğunu söylemiş oldu. Servis edilen yemeklerde saç, kıl, böcek, küf şeklinde sağlığa zararı dokunan maddelerin çıktığını ve bu durumun çoğunlukla yaşandığını söyleyen öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Yurt İdare ve İşletme Dairesi Başkanlığı şeklinde kurumlara şikâyette bulunduklarını sadece bir adım atılmadığını söylemiş oldu.Öğrencilerden Zeynep S., “Yemeklerle ilgili onlarca defa konuştuk, hiçbir şekilde bu sorunumuz çözüme kavuşmadı. Bizimle kimse ilgilenmiyor. Kaç gece aç uyuduk. Esasen odalarımız hapishane koşulları şeklinde. Mahkûmlara bizlerden daha iyi bakılıyordur” dedi. Öğrencilerin mağduriyetini sormak için aradığımız KYK ve yurt yönetimi yetkililerine ise ulaşamadık. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası