Kuveyt’te ilk kolera vakası görüldü


El-Kabes gazetesinin haberine gore, Sıhhat Bakanlığı ülkede ilk kez görülen kolera vakası ile ilgili yazılı izahat yapmış oldu.
Açıklamada, kolera salgını bulunan komşu ülkelerden birinden dönen bir Kuveytlide kolera vakası tespit edilmiş olduğu aktarıldı.
Kolera vakası görülen kişinin gittiği ülkenin adı verilmemiş açıklamada, söz mevzusu Kuveytlinin bir hastanede karantinaya alınarak tedavisine başlandığı açıklandı.
Açıklamada ek olarak, kolera salgınının olduğu ülkelere gezi edecekler uyarılarak döndükten 7 gün içinde yüksek ateş ve ishal şeklinde şüpheli emareler gösterenlerin en yakın sıhhat merkezine başvurmaları çağrısı yapılmış oldu.
El-Meclis gazetesinde 25 Ekim’de yer edinen habere gore, Kuveyt, kolera salgınıyla karşı karşıya olan Irak, Lübnan ve Suriye’den ülkeye giriş meydana getiren yolcuların bununla beraber besin bulundurmasını yasaklama sonucu almıştı.
 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası