Kütahya’da FETÖ operasyonu: 13 tutuklama


Güvenlik Genel Müdürlüğü’nce FETÖ/PDY’nin mali yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş zamanlı baskınlar yapılmış oldu.

MATERYALLERE EL KONULDU

Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında yer almış olduğu tespit edilen 65 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, şüphelilerin evlerinde meydana getirilen aramalarda ise 138 bin 680 lira, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek altın, 2 bilezik, 1 altın bilezik ve fazlaca sayıda cep telefonu ile bilgisayar ele geçirildi.

Kütahya’ya getirilen şüpheliler, geçirildiği sıhhat kontrollerinin arkasından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin arkasından 45’i ise sevk edilmiş olduğu Barış Ceza Hakimliğince adli denetim ve yurt dışına çıkış yasağı konuşarak özgür bırakıldı.

SÖZDE YENİ İL İMAMI DA İÇLERİNDE

Kütahya’da örgütün sözde yeni il imamı olduğu belirtilen Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Istek D., Zülfiye K., İlker Y., Kasım Ş., Meral M., Elif I., Nadir Y., Şans P., Ali Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘teşkilat üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak, cezaevine konuldu.
Soruşturma sürüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası