İzmir’de Altınordu – Altay derbisinde tarihi kare


Spor Toto 1’inci Lig’den dün Altınordu ile Altay içinde oynanan İzmir derbisi öncesi iki ekip futbolcuları yan yana objektifleri poz verirken, bu tablo için 89 yıl ilkin çekilen bir kareden esinlenildi.
Neredeyse bir yüzyıl ilkin Yunanistan ekibi Apollon ile oynanan maça beraber çıkan Altay ve Altınordulu futbolcular ortak ekip fotoğrafı çektirmişti. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı ve TFF Fair-Play ve Toplumsal Mesuliyet Kurulu Üyesi Ali Erten, İZVAK Yönetim Kurulu ile beraber tarihin içinden çıkardığı bu fotoğrafı derbi öncesi iki kulüp temsilcileriyle paylaşarak, “89 yıl sonrasında gene aynısını yapalım” teklifini götürdü. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile Altay Başkanı Ayhan Dündar öneriyi derhal kabul etti ve ortaya bu tarihi dostluk fotoğrafı çıktı.

İzmir’in futbol tarihinin benzer dostluk, centilmenlik ve dayanışma hikayeleri ile dolu bulunduğunu belirten İZVAK Başkanı Ali Erten, “Futbolda İzmir iklimi adını verdiğimiz iş birliği, güç birliği ve dayanışma ruhuyla hareket ediyoruz. Hafta sonundaki derbide ortak ekip fotoğrafı çektirme fikrimizde, 89 yıl öncesinden esinlendik. Futbol tarihimizdeki örnek davranışlar mevzusunda farkındalık yaratmak istedik. Bir adım attık. Bizlere yakışan güzel bir İzmir fotoğrafı oldu. Tüm İzmir derbilerinde bu uygulamaya devam edilmesi için kulüplerimize öneride bulunacağız. Bu fikri daha da geliştireceğiz. İzmir bir kez daha Fair-Play anlamında farkını koyacak. Destek veren her iki kulüp başkanına gönülden teşekkür ederiz” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası