İzmir’de 29 Ekim fener alayı ve konserlerle kutlandı: Tunç Soyer zeybek oynadı


Cumhuriyet Meydanı’nda 9 ilçede 200 zeybek tarafınca meydana getirilen gösteriye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer de katıldı. 

350 METRELİK TÜRK BAYRAĞI TAŞINDI 

Zeybek gösterisinin arkasından fener alayı oluşturuldu. 350 metrelik Türk bayrağını taşıyan kortej Gündoğdu Meydanı’na, sonrasında da Kültürpark’a yürüdü. Yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Devrim Sulh Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Şehir Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, meclis üyeleri, bürokratlar, daire başkanları, sivil cemiyet kuruluşları, odalar ve derneklerin temsilcileri ve yurttaşlar da birlikte rol aldı.

KONSERE DE KATILDI 

Fener alayının arkasından Başkan Soyer’in adresi Kültürpark’taki konser alanı oldu. Gün boyu Cumhuriyet konserlerine ev sahipliği meydana getiren alanda Başkan Soyer akşam Umut Besen ve Pamela konserine katıldı. Başkan Soyer sahneden İzmirlilerin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Cumhuriyet coşkusu Kültürpark’ta gece boyu sürdü.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası