İstanbul’da II. Uluslararası Trafik Güvenliği Kongresi” düzenlenecek

Polis Akademisi Trafik Enstitüsü Müdürlüğü tarafindan İstanbul’da l7-2O Kasım 2022 tarihlerinde “II. Uluslararası Trafik Güvenliği Kongresi” düzenlenecek.

Polis Akademisi Başkanlığı, kurultay kapsamında belirtilen mevzu başlıklarıyla ilgili araştırma ve emek harcamalar meydana getiren bilim adamlarının, sivil cemiyet müesseselerinin, uygulayıcıların ve kolIuğun bir araya gelmiş olarak ulaşım güvenliği sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin sunulmasının beklendiğini bildirdi.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın “II. Uluslararası Trafik Güvenliği Kongresi” hakkında yapmış olduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı : 

“Ulaşım güvenliği alanında güncel bilgilere ulaşmak, yeni araştırma ve uygulamalar hakkında data alışverişinde bulunmak, dünyada meydana gelen trafik kazası ölüm ve yaralanmalarının azaltılmasına yönelik bilimsel çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Polis Akademisi Tratlk Enstitüsü Müdürlüğü tarafindan İstanbul’da l7-2O Kasım 2022 tarihlerinde “II. Uluslararası Trafik Güvenliği Kongresi” düzenlenecektir.

Kurultay kapsamında belirtilen mevzu başlıklarıyla ilgili araştırma ve emek harcamalar meydana getiren bilim adamlarının, sivil cemiyet müesseselerinin, uygulayıcıların ve kolIuğun bir araya gelmiş olarak ulaşım güvenliği sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm önerileri sunulması beklenmektedir.

Kongrenin dili Türkçe ve İngilizcedir. Oturumlar süresince simültane çeviri yapılacaktır.

Kurultay katılımcılarının mevzu başlıklarını ve 500 kelimeyi geçmeyecek özetlerini MS Word formatında  [email protected]e-posta adresine belirtilen süre içinde göndermeleri gerekmektedir.

Bildiri özetlerinde çalışmanın başlığına ve özetlemek gerekirse amacına yer verilmelidir. Çalışmanın kurultay için belirtilen mevzu başlıklarından hangisine dahil olduğu ve katılımcı adı, unvanı, kurumu özet metninde belirtilmelidir.

Bildiriler, aşağıdaki mevzu başIıkları ile ilgili olmalıdır:

 • Altyapı Güvenliği
 • Trafik Psikolojisi
 • Hız yönetimi
 • Yasal Düzenlemeler
 • Trafik yönetimi
 • Trafik Eğitimi
 • Teknolojik Yenilikler ve Akıllı Ulaştırma Sistemleri
 • Trafik Denetimi
 • Toplu Taşıma ve Altematif Ulaşım Modları
 • Dünyadan İyi UyguIama Ömekleri
 • Trafik kazalarının Önlenmesi

Mühim Tarihler:

Tam Metin Gönderim Son Zamanı: 11.11.2022

Polis Akademisi Başkanlığı Trafik Enstitüsü Müdürlüğü

E.POSTA : [email protected] 

İletişim tel : ( 0312) 462 44 23  ya da (0312) 462 44 36 “

TÜRKİYE HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası