İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 50. yılda büyük buluşma


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 50 senedir şehrin kültür sanat hayatına silinmeyecek izler bırakan bir kurum. Bu yıl yıla yayılan 50. yaş etkinlikleri yapılırken bunların sonuncusu önceki gece Divan Kuruçeşme’de düzenlendi. Gecede İKSV’nin geçmiş etkinliklerinden görüntüler paylaşıldı; fotoğraf ve videolar sağlam bir nostalji havası yarattı. Davetliler içinde fark yapılmamıştı, bugüne dek yolu İKSV’den geçen, festivallerde çeşitli görevler almış tüm adlar kutlamada yer aldı. Kutlamalar Nükhet Duru konseriyle zirve yapmış oldu. Duru’ya birkaç şarkıda Kalben ve Kenan Doğulu da birlikte rol aldı. Gecede İKSV’nin yıl boyu düzenlemiş olduğu festivallerde karşılaşan vakfın çalışanları, sponsorlar, sanatçılar, kamu ve kültür kurumları temsilcileri bu kez hep beraber bir aradaydı. Gecede İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ile İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ve Divan Grubu CEO’su Murat Tomruk kısa birer konuşma yaparken törenin sunuculuğunu geçmişte de İKSV’nin birçok etkinliğinde yer edinen adlar, Ceyda Düvenci ve Yekta Kopan üstlendi. 

“HEPİMİZ İÇİN”

İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, vakfın 50. yılını kutlamaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek şunları söylemiş oldu: “Çalışmalarımızla direkt yada dolaylı olarak milyonlarca kişiye ulaştık. Elli senedir yollarımızın kesiştiği her insanın hayatında pozitif bir tesir yaratmak için çalıştık. İKSV, tamamımız için dedik. Bizlere duyduğunuz itimatı, verdiğiniz desteği içtenlikle hissediyor ve hep beraber İKSV’yi en iyi şekilde yarınlara taşıyacağımıza gönülden inanıyoruz.” İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ise şu şekilde konuştu: “İKSV’nin 50 senelik hikâyesinin başlangıcı, Nejat Bey’in ‘Bu ülkeye iyi mi katkıda bulunabilirim’ sorusunu kendine sorması ve İstanbul’a yaraşır bir festival düşsel kurmasına dayanıyor. Sanat, toplumların ve kültürlerin birbirini daha iyi tanıması ve anlaması için fazlaca mühim bir vasıta. Eleştirel düşünceyi besliyor, güzel duyu duygusunu geliştiriyor, yaşamı güzelleştiriyor… İşte ikimiz de elli senedir, hep beraber, bunun için çalışıyoruz.” 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası