İran Teknik Direktörü Carlos Queiroz’dan ABD maçı açıklaması: ‘Partiye katılın ve eğlenin’


İran’ın hocası Quieroz, B Grubu’nda yarın oynayacakları eleştiri ABD maçı öncesi basın mensuplarına görüşlerini bildirdi.FIFA Medya Merkezi’nde tamamen dolu basın toplantısı odasına İranlı gazetecilerin alkışları eşliğinde giren 69 yaşındaki Quieroz, özgüveni, rahatlığı ve gerilimi artırmaktan kaçınan tavırlarıyla dikkati çekti.Gazetecilerin iki ülke arasındaki kutuplaşmanın yarın maçı iyi mi etkileyeceği yönündeki ısrarlı sorularına Portekizli teknik direktör, “Sizi anlıyorum. Yarın iki takımın da tek hedefi olacak, ikinci tur. Partiye katılın ve eğlenin. Futbolda güzellik kazansın. Yarın bir tek kazanabilmeyi istiyoruz” yanıtını verdi.

“ABD ÇOK İYİ İKİ MAÇ ÇIKARDI”

Basın toplantısında diplomatları aratmayan bir performans sergileyen Queiroz, insan hakları, ırkçılık ve acı çeken insanoğlu için dayanışma çağrısında bulunurken, “okul saldırılarında ölen çocuklar”ı da unutmadı.Kariyerinde ABD’de ekip çalıştırdığını ve kendisi için de hususi bir maç olacağını belirten Quieroz, “Elimizden gelenin en iyisini hayata geçirmeye çalışacağız. Rakibimiz iyi bir takıma haiz. Bizim hedefimiz ve odağımız aynı. ABD oldukca iyi iki maç çıkardı. Fazlaca zor bir maç olacağı belli. Iyi mi başladığımız değil, iyi mi bitirdiğimiz mühim olacak. Yarın daha iyi, daha kuvvetli, daha motive bir ekip olamaya ihtiyacımız var. Eğer ikinci tura çıkarsak İran’ın katılmış olduğu 6 turnuvada bu ilk kez olacak” diye konuştu.Quieroz, ABD karşısında savunmada iyi organize ve topa haiz olmayı, yakalandıkları pozisyonlardan netice almayı istediklerini söylemiş oldu. Deneyimli teknik direktör, kendisi ve ulusal takımıyla ilgili eleştirilerine sert cevap verdiği Alman futbol adamı Jurgen Klinsmann ile ilgili suali yanıtsız bıraktı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası