İngiltere’de enerji krizinin 2008’deki bunalımı aşmasından korkuluyor

İngiltere’de enerji krizinin 2008’deki bunalımı aşmasından korkuluyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İngiltere’de enerji krizinin 2008’deki bunalımı aşmasından korkuluyor

Birleşik Krallık’tan danışmanlık şirketi Baringa Partners’a göre, ülkedeki hanelerin yarısından fazlası, biriken faturalar nedeniyle bu kış enerji krizi ile yüzleşme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Uyarı, faturaların Ekim ayından itibaren yaklaşık yüzde 80 oranında artacağı ve havaların soğumaya başlamasının enerji talebini artırması ile birlikte geliyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, ülkede kış enerji faturalarının bir yıl öncesine göre üç kattan fazla olması bekleniyor. Baringa’nın ortağı James Cooper, “Toplum üzerindeki etki, haneler üzerindeki etki açısından 2008 çöküşünden daha yüksek olacak” dedi.

Yeni bir tavan fiyatının devreye girdiği 1 Ekim’den itibaren ortalama yıllık enerji faturalarının 3.500 sterlin’i (4.140 dolar) aşacağı tahmin ediliyor. Ulusal İstatistik Ofisi’ne göre bu, bir hane halkının harcanabilir medyan gelirinin yüzde 11’inden fazlasına işaret ediyor.

ABD haneleri tarihin en büyük elektrik krizini yaşıyor

ABD haneleri tarihin en büyük elektrik krizini yaşıyor

Birleşik Krallık’taki Don’t Pay UK kampanyası, protesto amacıyla enerji faturalarını ödememe sözü veren insanlardan 110.000’den fazla imza topladı.

Energy UK lobisinde düzenleme direktörü Dan Alchin, “Şu anda sahip olduğumuz en büyük endişe, müşterilerin fatura artışlarını karşılayamaması” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası