İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Ahmet Davutoğlu: Gölge kabinemiz var


Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bursa’da partisinin İnegöl ilçe teşkilatının açılışını gerçekleştirmiş oldu.DHA’nın haberine nazaran, açılışa katılanlara seslenen Davutoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üslubunu eleştirdi.”Sayın Cumhurbaşkanı her seferinde, o bizim ismimizi dahi anmazken biz ona gene Sayın Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanı demeye devam edeceğiz” diyen Davutoğlu, “Onlar unutsalar da biz onlara kimliğimizle siyasal nezaketi öğreteceğiz Tanrı’ın izniyle” ifadelerini kullandı.

‘PARA BASARAK ZAM YAPARSANIZ ASGARİ ÜCRET 3 AY SONRA YETMEZ HALE GELİR’

Açlık sınırının 7 bin 500 liraya yükseldiğini söyleyen Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı her hafta bir müjde açıklıyor. Fakat şunu unutuyor. Geçen yıl asgari ücret 2 bin 850 TL iken, açlık sınırı 3 bin 50 TL’ydi. Nerede ise aynıydı. Bu yıl asgari 5 bin 500 TL, açlık sınırı 7 bin 500 TL. Doğrusu asgari ücret alan açlık sınırının altında yaşıyor. Niçin? Yılbaşında seçim için, yatırım için para basıp asgari tutarı artıracağız diyor. Para basıyorlar. Para basarak asgari tutarı artırırsa üç ay sonrasında o asgari ücret yetmez hale gelir” dedi.

‘ÖYLE BİR DÖNEM Kİ HERKES PERİŞAN’

Başbakan olduğu dönemde asgari tutara yüzde 30 yapıldığını belirten Davutoğlu, “Bakın 2016’da başbakanlıkta Türkiye’nin ekonomi tarihinde bir ilk olarak asgari tutara yüzde 30 zam yapmıştık. Fakat enflasyon yüzde 6’ydı. Böylece asgari ücretli, enflasyon karşısında net kazançtaydı. Fakat geçen yıl ocak ayında asgari tutara zam yaptılar. Üç ay sonrasında asgari ücretin bir kıymeti harbiyesi kalmadı. Şimdi o şekilde bir dönemde yaşıyoruz ki hepimiz perişan” diye konuştu.Ülkedeki tüm gelişimleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Ahmet Davutoğlu, “Geçmişte bu millete hizmet etmiş bir başbakan olarak her yeri takip ediyorum ekibimle beraber. Gölge kabinemiz var” ifadelerini kullandı.Esnafın ve çiftçinin dertli bulunduğunu belirterek, hükümeti eleştiren Davutoğlu, gençlerin umutlarını yitirdiğini söylemiş oldu. Hitabı esnasında, “Biz milletle beraberiz” diyen Davutoğlu’na, “PKK ile berabersiniz” diyerek tepki gösteren bir şahıs polis tarafınca bölgeden uzaklaştırıldı.Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, konuşmasının arkasından partisinin ilçe teşkilatının açılışını gerçekleştirmiş oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası