Güvenlik Halatı Neden Önemli?

Güvenlik Halatı Neden Önemli!

Kişisel koruyucu donanım, işyerinde ve günlük kullanımda oluşabilecek mesleki yaralanmalara karşı koruma sağlayan bir üründür. Kişisel koruyucu donanımlar sadece iş hayatında değil, sosyal aktivitelerde ve evdeki boş vakitlerde de kullanıldığı için kamuoyunda geniş bir ilgi görmektedir. Sağlık ve güvenlik en temel insan haklarıdır. Bu yüzden insanlar en üst düzeyde koruma isterler. Güvenlik halatı ve ekipmanlar, iş ve özel yaşamda yaygın olarak kullanılan kişisel koruyucu ekipmanların önemli bir parçasıdır. İş yerinden yükseklik farkı olan ve düşme nedeniyle yaralanma riskinin olduğu bir yerde çalışırsanız buna ihtiyacınız olacaktır.

TRY mühendislik firması tüm güvenlik halatı ve yaşam hatlarını sizlere sunmaktadır. Kısacası halatlar ve ekipmanlar, kancalar, karabinalar, makaralar, halkalar, sapanlar ve daha fazlası TRY mühendislikte mevcuttur. Çalışma sırasında bu malzemelerle yapılan çalışmalar, standartlara uygun olarak işçi ve sosyal faaliyetlerde bulunan kişilerdir. Bağlantı cihazları; gerekirse kaldırma ve indirme yardımcıları, yatay ve dikey emniyet halatlarına bağlantı için halat tutucular vb.

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları dünya çapında ve ülkemizde belirli standartlara uygun olarak uygulanmaktadır. Olası kaza ve tehlikeleri en aza indirmek için yasal düzenlemelerle güvence altına alınan iş sağlığı ve güvenliği önlemleri uygulanmaktadır. Çalışan güvenliğini sağlamak için kanun koyucular, iş sektörünün ihtiyaçlarına göre iş güvenliği ekipmanlarının kullanımını öngörmektedir. Bu güvencelerden biri cankurtaran halatıdır. Cankurtaran halatı güneş ışınlarına dayanıklıdır. Kulp parçaları daha da güçlendirilmiştir. Bu nedenle kırılma riski yoktur. Bu ipler tek başına kullanılmamalıdır. Bel kemerine takılan ip bağlanırken çeşitli tokalar kullanılmaktadır. Güvenlik Halatı Bağlayıcı, dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Cankurtaran halatı yatay ve dikey olmak üzere iki şekilde inşa edilmiştir.

Güvenlik halatı ve yaşam halatı eş anlamlı terimlerdir. Güvenlik halatı; gökdelen, şantiye, çatı gibi yüksek yerlerde çalışanları güvende tutmak için kullanılır. Örneğin yüksek binalarda cam temizliğinde, asansör temizliğinde, yüksek binalarda çalışanların dengesinin korunmasında kullanılır. Bu alanlarda kullanılan cankurtaran halatları cankurtaran halatına bağlı kalarak doğabilecek riskleri en aza indirmektedir. Kişisel koruyucu ekipmanların belki de en önemli parçalarından biri olan kurtarma halatının fiyatı kendi başına değişkenlik göstermektedir. Cankurtaran halatı fiyatları eşyanın adet ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası