Gelişmeleri büyük bir dikkatle izliyoruz


İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Polonya’ya roket düşmesine ilişkin gelişimleri büyük dikkatle takip ettiklerini bildirdi.
Antonio Tajani, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “İtalya Dışişleri Bakanlığı (Farnesina), Polonya’daki gelişimleri büyük bir dikkatle takip ediyor. Müdafa Bakanlığı, Avrupa ülkeleri ve NATO müttefikleriyle devamlı temas halinde. Yaşamını kaybeden kurbanların ailelerine başsağlığı temenni ediyorum. Polonya halkına yakınım” ifadelerini kullandı.
Polonya’nın Ukrayna sınırında bulunan Przewodow köyüne düşen roket sebebiyle 2 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu duyurulmuştu.
Rusya Müdafa Bakanlığı’ndan meydana getirilen yazılı açıklamada ise “Polonya toprağına Rus füzeleri düştüğüne yönelik suçlamalar kasıtlı provokasyondur. Gerginliği daha da tırmandırmak amaçlanmaktadır. Rusya tarafınca Polonya-Ukrayna sınırındaki hedeflere hiçbir hücum yapılmamıştır” ifadeleri kullanılmıştı.
 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası