Garip birlikteliğin adı Cumhur İttifakı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Biri diğeri olmadan hükûmet kuramıyor, öbürü ise hükûmet olmadan ülke yönetiyor. Bu acayip birlikteliğin adı Cumhur İttifakı” dedi.


09 Kasım 2022 Çarşamba, 01:14

Abone Ol

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, toplumsal medya hesabından Karar TV’de gösterilen videosunu paylaştı.Babacan, “Biri diğeri olmadan hükûmet kuramıyor, öbürü ise hükûmet olmadan ülke yönetiyor. Bu acayip birlikteliğin adı Cumhur İttifakı” notuyla paylaşmış olduğu videoda; Cumhur İttifakı’nı ele aldı.Biri diğeri olmadan hükûmet kuramıyor, öbürü ise hükûmet olmadan ülke yönetiyor.Bu acayip birlikteliğin adı Cumhur İttifakı. pic.twitter.com/apFMQ1epDa— Ali Babacan (@alibabacan) November 8, 2022Babacan şu şekilde konuştu:

“BİR TANE ŞÖYLE ORTAK BİR İTTİFAK DOKÜMANI BEN GÖRMEDİM BUGÜNE KADAR”

Bu masanın ortak talibi olacak ve o ortak aday da bu ülkenin 13. Cumhurbaşkanı olacak dedik. Şundan dolayı bu mevzuda masada bir irade gevşekliği yok. Doğrusu ortak aday olmadan hiçbir partinin tek başına çıkarttığı adayın 1. turda seçilemeyeceğini hepimiz görüyor. Tayyip Erdoğan da seçilemiyor. 2018’de seçilebilir miydi? Doğrusu Tayyip Erdoğan seçime AK Parti’nin talibi olarak gitseydi seçilebilir miydi? Onun için mecburen MHP’nin kahrını çekmek zorunda kalıyor. Fakat ne oldu, ortaklık uğruna da ne yapmış oldu? AK Parti, seçmenin oyunu aldı, desteğini aldı. Fakat iradenin anahtarını da gitti Bahçeli’nin eline verdi şimdi. Dolayısıyla, niye bu şekilde oldu? Şundan dolayı baştan konuşmadılar. Doğrusu AK Parti’yle MHP’nin ortaklığı acayip bir ortaklık. Bir tane şu şekilde ortak bir ittifak dokümanı ben görmedim bugüne dek hani.

“HİÇ SORUMLULUK ÜSTLENMEYEYİM. TİPİK BAHÇELİ OYUNU. AMA ERDOĞAN DA ONA KATLANMAK ZORUNDA KALIYOR”

AK Parti’yle MHP birlikte iyi mi yönetecekler bu ülkeyi? Birlikte seçime girdiler, niye bir tane MHP’li bakan yok? Niye, Erdoğan istediği halde Bahçeli bir tane bakan adı vermiyor? Bakın, düzgüsel bir ortaklık değil kısaca. Bir ihtimal böylesi işine geliyor kısaca. Kim bilir başarısızlığın ortağı görünmek istemiyor. Enflasyon işte dün açıklandı. 24 senenin en yüksek enflasyonu. TÜİK’in örtmeye çalmış olduğu, kamufle etmeye çalmış olduğu enflasyon, TÜFE de çıktı yüzde 85’e. Besin enflasyonu çıktı yüzde 99’a. Kuyumcu terazisi kutsal kısaca. Yüzde 99 olarak ölçüyorlar falan. ÜFE’de de çıktı yüzde 157’ye. E şimdi, bir tane MHP’li bakan yok ki, hani insanoğlu dönsün; ‘Ya dost bak sen bu alanı batırdın’ falan diyecek. Dolayısıyla hem iktidara ortak olayım, iktidarın, tüm menfaatlerini sağlayayım, nemalanayım, kadrolaşayım devlette. Fakat asla mesuliyet üstlenmeyeyim. Tipik Bahçeli oyunu. Fakat Erdoğan da ona katlanmak zorunda kalıyor. Yanlış iş.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası